Spájanie kompozitných materiálov

Lepenie kompozitných materiálov a zníženie hmotnosti
Lepenie kompozitných materiálov a zníženie hmotnosti

Znížením hmotnosti prostredníctvom inovatívnych riešení na dosiahnutie odľahčenia môžu dizajnoví špecialisti spoločnosti 3M znížiť náklady na výrobu, zlepšiť spotrebu energie a zlepšiť estetickú stránku vozidla.

SPÝTAJTE SA ODBORNÍKA SPOLOČNOSTI 3M

 • Zníženie hmotnosti produktu prostredníctvom výberu materiálu

  Keďže vládne predpisy neustále zvyšujú normy týkajúce sa spotreby paliva, výrobcovia automobilov určujú smer v oblasti používania odľahčujúcich technológií. Spoločnosť 3M spolupracuje so spoločnosťou Automotive Engineering International, aby zistili, ktoré technológie a materiály dokážu výrobcom automobilov najefektívnejšie pomôcť a dosiahnuť stanovené ciele týkajúce sa zníženia hmotnosti.


Spájanie rôznorodých materiálov
Kompozitné materiály patria medzi najobľúbenejšie materiály v oblasti znižovania hmotnosti

Technickí profesionáli hlasovali, ktoré materiály majú z hľadiska znižovania hmotnosti najväčšie výhody


 • 3M riešenia pre spájanie a lepenie kompozitných dielov v odľahčených dizajnoch
  Spájanie a lepenie kompozitných dielov

  Substráty, ako napr. kov a plast, môžu disponovať podstatne rozdielnymi fyzikálnymi a chemickými vlastnosťami, ktoré je potrebné zosúladiť v nových a odľahčených dizajnoch. Prevezmite si našu príručku a získajte viac informácií o spájaní kompozitných dielov.

  Prečítajte si príručku (PDF, 798,5 kB)

   

 • 3M riešenia pre spájanie plastových materiálov s kovovými
  Spájanie plastových materiálov s kovovými

  Kým dizajnoví technici hľadajú stále viac materiálov, ktoré im pomôžu dosiahnuť ich ciele pri znižovaní hmotnosti produktov, často sa stretávajú s problémami pri spájaní rôznorodých materiálov v dôsledku rozdielnosti chemických vlastností. Prevezmite si náš článok „Nové techniky spájania plastových materiálov s kovovými“ a prečítajte si, ako výrobcovia používajú naše pásky a lepidlá na spájanie rôznorodých materiálov.

  Prečítajte si článok (PDF, 553,6 kB)

  Stránka s informáciami o lepení rôznorodých materiálov

 • 3M pásky a lepidlá na zníženie hmotnosti produktov
  Pásky a lepidlá na zníženie hmotnosti produktov

  Pevnosť. Odolnosť. Dlhá životnosť. Všestrannosť. 3M lepidlá a pásky sú ideálnym riešením pre spájanie kompozitných, plastových a iných ľahkých materiálov.

  Zobraziť všetky produkty


Pri znižovaní hmotnosti výrobku prostredníctvom substrátov je potrebné brať do úvahy štyri faktory

 • Hlučné substráty
  Odľahčovanie substrátov môže viesť k produkcii vyšších frekvencií a úrovní hluku, čo môže vytvárať dojem zníženej kvality alebo bezpečnosti. Spoločnosť 3M má k dispozícii produkty, ktoré možno použiť na tlmenie zvuku a zníženie nadmerných frekvencií a úrovní hluku.
 • Ľahké substráty môžu byť flexibilnejšie, no taktiež slabšie, a preto si môžu niektoré produkty vyžadovať použitie výstuže na zvýšenie pevnosti. Výstužové materiály však musia byť dostatočne ľahké, aby poskytovali celkové zníženie hmotnosti produktu. 3M technológie lepenia možno použiť na dosiahnutie tohto cieľa v rôznych aplikáciách, ako sú napr. malé zariadenia, ručné nástroje, elektronické zariadenia a značenie.
 • Žiaruvzdornosť a ohňuvzdornosť sú kritické faktory pri navrhovaní rôznych typov produktov, ako sú napr. sušiče vlasov, vysávače, snežné skútre a káble batérií komerčných vozidiel. Niektoré aplikácie môžu vyžadovať celkovú žiaruvzdornosť, zatiaľ čo ostatné vyžadujú jednorazovú ochranu pred ohňom na konci životnosti produktu. Ak je pri znížení hmotnosti produktu nový substrát citlivý na teplo alebo oheň, 3M fóliové pásky môžu poskytnúť potrebnú ochranu.
 • Zmena substrátov s cieľom znížiť hmotnosť produktu, najmä pri zmene z kovového materiálu na plastový, môže významne zmeniť vzhľad produktov a vytvoriť dojem zníženej kvality. Tento dojem môžete upraviť pridaním glazúr do nových substrátov alebo produktov a zlepšiť tak estetický vzhľad a príťažlivosť. Dekoratívne fólie spoločnosti 3M možno použiť na produkty, napr. spotrebiteľská elektronika alebo veľké domáce zariadenia, a zlepšiť tak vizuálny a estetický vzhľad produktu.

Kontaktujte nás

Potrebujete pre vašu aplikáciu nájsť ten správny produkt? Ak potrebujete radu ohľadom produktu, aplikácie či technickú pomoc alebo ak chcete spolupracovať s technickým odborníkom 3M, kontaktujte nás prostredníctvom formulára alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11 +421 2/491 052 11