1. Slovensko
 2. O 3M
 3. Technológie
Technológie v periodickej tabuľke

Technológie

Vyberte si z nižšie uvedených technológií, aby ste videli, ako v spojitosti s inými žijú naše nápady, aby pomáhali riešiť problémy na celom svete.

 

 • Aplikácie
  Ac Icon

  Akustická regulácia

  Hlasné, nepríjemné zvuky nie sú len iritujúce, ale tiež nebezpečné pre naše zdravie a bezpečnosť. Spoločnosť 3M vyvinula vybrané netkané textílie, viskoelastické polyméry a iné materiály na absorpciu zvuku, tlmenie vibrácií a kontrolu neželaného hluku. Vo vozidlách tieto materiály vytvárajú tichšie priestory pre pasažierov. V mechanikách počítačových diskov tlmia iritujúce zvuky a pomáhajú zvyšovať prístupové rýchlosti a ukladacie kapacity. Na pracovisku znižujú rozptýlenie, chránia sluch a umožňujú komunikáciu.


  Di Icon

  Displej

  3M materiály na displeje regulujú priepustnosť svetla a jeho odrazy. Kombináciou našich odborných znalostí ohľadne viacvrstvových filmov, šošoviek a mikroreplikácie dokážeme zvyšovať priezračnosť, trvanlivosť alebo jas doslova všetkých typov elektronických displejov: od LCD displejov na prenosných zariadeniach, cez LCD monitory a televízne prijímače, po gigantické projekčné displeje. Tieto materiály sa používajú aj vo filtroch na ochranu súkromia pre notebooky a automatizované bankomaty.


  Ec Icon

  Energetické komponenty

  Svet sa obracia na technológie 3M ohľadne nových technológií na výrobu a uchovávanie energie. 3M je globálnym lídrom v komponentoch palivových článkov, najmä v dizajnovaní a výrobe cenovo efektívnych zostáv membránových elektród. Sme tiež aktívni pri vývoji lítium-iónových materiálov pre batérie. V odvetví fotovoltaických článkov spoločnosť 3M posúva technológie (vrátane ochranných filmov a Fresnelových koncentračných šošoviek) a dodáva produkty ako veľmi vysoko lepivé a vodiace fóliové pásky.


  Fs Icon

  Filtrácia, separácia a čistenie

  Inovácie vo filtrácii, separácii a čistení viedli k dosiahnutiu najvyššej čistoty komponentov potrebných pre farmaceutickú, potravinársku a špeciálnu chemickú výrobu. Pre splnenie prísnych noriem týchto a ostatných odvetví, 3M ponúka rozličné možnosti pre filtráciu a separáciu kvapalín a plynov, vrátane elekterových, mikroporéznych membrán, či technológie uhlíkových a netkaných vlákien. Tieto odborné znalosti boli aplikované aj na osobných respirátoroch a maskách 3M, spotrebných vzduchových filtroch pre domácnosti a autá a domácich systémoch na čistenie vody.


  Fc Icon

  Flexibilné tvarovanie a balenie

  Pre viac ako polovicu výrobkov 3M je posledným krokom vo výrobnom procese premena fólie, brúsneho materiálu, pásky alebo iného materiálu na špecifický tvaru a veľkosť podľa požiadaviek zákazníka. Naša schopnosť rýchlo prekonfigurovať ako sa produkt vyreže, vytvaruje a dokončí umožňuje efektívne užívateľské prispôsobenie a konzistentnú kvalitu. Naša výrobná agilnosť je navyše spojená s flexibilným balením, ktoré uchováva a chráni hotový produkt, ako aj stratégiu predajcu ohľadne značenia.


  Fe Icon

  Pružná elektronika

  S použitím pokročilých patentovaných materiálov a výrobných techník sa 3M stáva priekopníkom vo výrobe elektronických obvodov na pružných polymérových filmoch. Medzi prvými sa tieto nízko nákladové, ľahké a ohybné obvody použili na kazetách s náplňami pre atramentové tlačiarne. Dnes sa táto technológia používa aj v mechanikách pevných diskov, medicínskych diagnostických prístrojoch, veľkých plochých panelových displejoch a iných aplikáciách, ktoré vyžadujú spoľahlivosť a flexibilitu.


  Im Icon

  Zobrazenie

  3M rozumie vizuálnej komunikácii. Vyrobili sme prvé termálne faxovacie zariadenie pre prenos obrázkov. Nanovo sme zadefinovali reklamu s prvou veľkoplošnou digitálne tlačenou grafikou. Vynašli sme viacvrstvové optické filmy, ktoré vytvárajú ostré, pulzujúce obrázky pre elektronické displeje a bezpečnostné znaky odolné proti falšovaniu. Zdokonalili sme svoje atramenty a pigmenty, aby sme zaistili skutočné, jasné farby, ktoré vydržia aj v najnepriaznivejších podmienkach. 3M stavia na dekádach skúseností v oblasti tlačových a digitálnych technológií, pričom pokračujeme v uvádzaní sofistikovaných filmov, atramentov a softwaru pre tlač, elektronické displeje a informačné nápisy.


  Lm Icon

  Práca so svetlom

  Začnite dôvernými znalosťami 3M o pokročilých materiáloch. Kombinujte materiály v tenkých filmoch so stovkami vrstiev. Integrujte pomocou jedinečnej schopnosti 3M vytvárať mikroskopické štruktúry na filmoch/fóliách (a iných povrchoch). Zmiešaním týchto a iných technológií 3M pracuje so svetlom spôsobom, ktorý transformuje každodenné produkty. Značky a nápisy sú jasnejšie a ľahšie čitateľné. Bezpečnostné ochranné prvky akoby sa vznášali nad dokumentami. Elektronické displeje sú živšie a farebnejšie, pričom však spotrebúvajú menej energie.


  Mf Icon

  Mechanické upevňovacie prvky

  S mechanickými upevňovacími prvkami 3M môžu zákazníci pripevňovať materiály a potom ich odpájať – a to znova a znova. Vytvárame tieto odolné štruktúrované povrchy s použitím kombinácie našich unikátnych technológií, vrátane mikroreplikácie, spracovania polymérov, lepidiel a netkaných materiálov. Naše suché zipsy zmenili produkty od detských plienok po brúsne materiály; používajú sa aj v doprave, zdravotníctve, športových potrebách a v elektrikárskych produktoch.


  Op Icon

  Optická komunikácia

  S rastom online služieb, ako je telefonovanie cez internet a video na stiahnutie rýchlo rastú aj požiadavky na širšie prenosové pásma. Na základe našich odborných znalostí v materiálovej vede a precízneho spracovania pomáhajú 3M spojky a konektory optických vlákien poskytovateľom služieb budovať a udržiavať siete, ktoré uspokoja očakávania zákazníkov na rýchlosť a spoľahlivosť. Naša silná pozícia v optoelektronike sa odráža aj v komponentoch 3M pre displeje, flexibilnej elektronike a snímačoch pre medicínske, bezpečnostné a obranné použitie.


  Po Icon

  Porézne materiály a membrány

  Porézne materiály a membrány sú súčasťou tisíciek produktov 3M, vrátane respirátorov, filtrov, palivových článkov, transdermálnych náplastí a náplastí na rany. 3M vyrába porézne fólie a iné štruktúry, v ktorých je veľkosť pórov a ich rozmiestnenie prispôsobené aplikácii. Membrány a iné materiály sa môžu tiež chemicky upraviť pre zachytávanie častíc. Dnes technológia 3M zaisťuje, že vzduch a iné plynné látky prúdia vysokou rýchlosťou, kým čiastočky s veľkosťami od zrnka ryže po molekuly s rádovou veľkosťou v nanometroch nie.


  Tt Icon

  Sledovanie a stopovanie

  Vysokofrekvenčná identifikácia (RFID) sa stala extrémne spoľahlivým, cenným a všadeprítomným nástrojom na monitorovanie pohybu a stavu položiek. 3M najprv vyvinulo túto bezdrôtovú stopovaciu technológiu pre použitie v knižničných obehových systémoch. Dnes ju naši zákazníci používajú pri sledovaní farmaceutických zásielok, údržby motorov lietadiel, tkanivových vzoriek, právnej a medicínskej dokumentácie a mnohých ďalších položiek. S neustále sa zlepšujúcim softvérom a hardvérom, 3M RFID pomáha zvyšovať produktivitu pri znižovaní nákladov spojených s krádežami a stratou.

 • Bi Icon

  Biotechnológia

  Pri vytváraní produktov pre lekárske vedy 3M aplikuje zvyčajnú kombináciu silných stránok v materiálovej vede, charakterizácii povrchov, filtrácii a biológii. Výsledkom sú mimoriadne odolné dentálne regeneračné prostriedky, bio kompatibilné chirurgické pásky a náplasti, transdermálne náplasti pre podávanie liekov, antimikrobiálne čistiace prostriedky a sterilizačné snímače.


  Dd Icon

  Podávanie liekov

  Farmaceutiká môžu zlepšiť a niekedy dokonca zachraňovať životy. Je dôležité, aby sa podávali v správnych dávkach, na správne miesto a v správnom čase. Spoločnosť 3M bola priekopníkom vo vývoji inhalátorov s meraným dávkovaním (pre podávanie liekov do dýchacieho traktu) a transdermálnych náplasťových systémov. Naše odborné znalosti v oblasti chemických prípravkov a technológií na podávanie liekov sú doplnené o dekády skúseností s postupmi pri zavádzaní liekov, zaisťovaním kvality a precíznou výrobou.


  Md Icon

  Správa medicínskych dát

  Vo viac ako 6000 nemocniciach na celom svete pomáha pokročilý softvér a konzultačné služby spoločnosti 3M zachytávať a klasifikovať zdravotnícke dáta, alokovať zdroje, spĺňať predpisy, riadiť príjmy a hlavne zlepšovať kvalitu starostlivosti o pacientov. Naše riešenia prinášajú zdravotníckym organizáciám výraznú úsporu nákladov a pomáhajú vládam a zdravotným agentúram po celom svete spravovať náklady a zlepšovať výsledky svojich lokálnych a národných systémov zdravotnej starostlivosti.


  Mi Icon

  Detekcia a kontrola mikróbov

  Technológie 3M sú na frontovej línii boja s nebezpečnými mikróbmi. 3M využíva svoje znalosti z oblasti špeciálnych materiálov, náterov, nanotechnológie, spracovania signálov a mikroreplikácie na vytváranie rýchlych a jednoducho použiteľných systémov na detekciu, identifikáciu a kvantifikáciu patogénov a iných organizmov. Tieto systémy sa používajú v nemocniciach, medicínskych laboratóriách, na klinikách a v zariadeniach na manipuláciu s potravinami a ich prípravu. Vyvíjame tiež technológie na detekciu a charakterizáciu mikróbov na základe genetických znakov.


  Se Icon

  Snímače

  Mierne záchvevy v srdci novorodenca, kritická zmena teploty, ktorá zničí účinnosť vakcíny, genetický znak pre cystickú fibrózu – tieto a iné indikátory je možné detekovať a oznamovať pomocou snímačov 3M a iných snímačov spoliehajúcich sa na komponenty 3M. Naše technológie reagujú na rozsiahlu škálu stimulov, vrátane tepla, svetla, tlaku, rádiových, chemických, biologických a iných signálov. Aj použitie našich snímačov je širokospektrálne, od nízkonákladových snímačov – ako sú jednorazové prúžky na testovanie sterilizácie – po pokročilé automatizované diagnostické zariadenia.


  Wo Icon

  Ošetrovanie rán

  Pri každom poškodení kože pacienta pri chirurgickom zákroku, nehode alebo intravenóznom vpichu vzniká riziko infekcie. V zdravotníckych produktoch 3M sa použili pokročilé lepidlá, fólie, netkané textílie a špeciálne materiály – či už v našich absorpčných a transparentných náplastiach, chirurgických páskach a fóliách, ako aj v produktoch na prípravu a čistenie kože – čím podporujú rýchlejšie hojenie a znižujú nebezpečenstvo infekcie.

 • Ab Icon

  Brúsne materiály

  Spoločnosť 3M začala ako výrobca brúsnych materiálov. Viac ako storočie sme zlepšovali naše originálne technológie a dopĺňali ich o prelomové objavy z iných odvetví činnosti 3M. Dnes sa naše brúsne materiály opierajú o tradičné silné stránky, ako sú lepidlá a nátery a tiež o najmodernejšie technológie, od mikroreplikácie po keramické a netkané materiály. Výsledkom je komplexná škála brúsnych materiálov, ktoré tvarujú, brúsia a leštia s ľahkosťou a precíznosťou.


  Ad Icon

  Lepidlá

  Také silné, že dokážu udržať konštrukčný panel po celú dobu životnosti budovy... také jemné, že si získajú aj dieťa. Keďže lepidlá 3M boli navrhnuté tak, aby spĺňali potreby našich zákazníkov, používajú sa v rozličných produktoch, ako sú lietadlá a mobilné telefóny, vozidlá a medicínske náplasti. Excelujeme v oblasti vytvrditeľných lepidiel a epoxidov. A samozrejme ponúkame aj pásky citlivé na tlak, ktoré spoločnosť 3M vynašla pred viac ako 80 rokmi.


  Am Icon

  Pokročilé materiály

  Keď vedci z 3M začínajú pracovať na zákazníkovom probléme, čerpajú z mimoriadnej skupiny pokročilých a špeciálnych materiálov: polymérov, kompozitov, keramiky, fluórovaných materiálov, nanomateriálov atď. Naše laboratóriá konštantne pridávajú do tejto palety nové prípravky a prelomové modifikácie existujúcich materiálov. 3M navyše nemá konkurenciu v aplikácii týchto nových materiálov podľa reálnych výrobných potrieb.


  Ce Icon

  Keramika

  Tu spoločnosť 3M začala, premenou minerálov na brúsny papier. Za viac ako sto rokov sme anorganické keramické materiály pretavili do prekvapivej škály produktov: robustné granule, ktoré chránia vašu strechu, komplexná dotyková obrazovka vášho bankomatu, estetické dentálne regeneračné a najhrubšie brúsne materiály, jasne viditeľné lemy, ktoré označujú váš pruh na dažďom premočenej ceste a mimoriadne silné vlákna votkané do elektrických káblov. Všetky sú odvodené z dlhej histórie spoločnosti 3M v oblasti anorganických materiálov.


  Do Icon

  Dentálne a ortodontické materiály

  3M predstavila prvé sfarbené zubné regeneračné materiály v roku 1964, čo bol prelom, ktorý riešil obavy pacientov ohľadne estetiky a požiadavky zubných lekárov na trvácny materiál. Odvtedy sme čerpali z pokroku v chémii, biológii, keramike a digitalizácii, aby sme sa stali svetovým lídrom vo sfére dentálnych kompozitov, lepidiel, materiálov na odtlačky, ortodontických dodávok a iných produktov. Konkrétne sme boli priekopníkmi v používaní vysoko viskóznych regeneračných materiálov, ktoré rýchlo a pohodlne tvrdnú v ústach pacienta a technológiu odtlačkov, ktorá poskytuje presné repliky chrupu pacienta.


  Em Icon

  Elektronické materiály

  Pokroky týkajúce sa elektronických komponentov – od polovodičov a spojok po ukladanie dát a displeje – často začínajú prelomovými objavmi v oblasti organických, anorganických a kovových materiálov, z ktorých sú tieto komponenty vyrobené. 3M prispieva k zlepšeniam vo výrobe a výkonnosti aplikáciou svojich silných stránok na mnohé z iných stavebných blokov dnešných elektronických zariadení, vrátane fluórovaných chemických látok, lepidiel, brúsnych materiálov, membrán a elektrolytov.


  Fi Icon

  Filmy a fólie

  Špeciálne navrhnuté filmy a fólie 3M slúžia na obrovské množstvo účelov. Jedna produktová línia zvyšuje jas LCD displejov, kým iná blokuje prenikanie slnečného svetla cez okná. Fólie 3M sa používajú na tvorbu veľkoformátovej grafiky a na prevenciu proti grafity. Niektoré sú jednovrstvové, určené na jednoduchú aplikáciu, kým iné kombinujú stovky vrstiev, ktoré sú vyladené na prepúšťanie alebo odrážanie špecifických vlnových dĺžok. Iné fólie navyše poskytujú veľmi účinné bariéry proti kyslíku a vlhkosti, čo je požiadavka v elektronických displejoch ďalšej generácie.


  Fl Icon

  Fluórované materiály

  Fluórované chemické látky 3M sú v rozsiahlej línii ochranných krycích vrstiev 3M tými aktívnymi materiálmi. Používajú sa aj ako tekutiny na reguláciu tepla a ako povrchovo aktívne látky, ktoré zlepšujú tok vysoko účinných náterov. Dyneon fluórované polyméry majú výnimočnú tepelnú a chemickú odolnosť, čo ich robí ideálnymi pre mnohé produkty používané v extrémnych a nehostinných prostrediach. Používajú sa v ochrannej vrstve káblov, v tesneniach, nelepivých krycích vrstvách, vložkách do palivových hadíc a v iných kritických aplikáciách vyžadujúcich vysokú odolnosť a spoľahlivosť.


  Me Icon

  Kompozity s kovovou matricou

  Infiltráciou hustých zostáv keramických vlákien alebo častíc do hliníkovej zliatiny, 3M vytvára kompozitné materiály a predmety, ktoré kombinujú mimoriadnu silu, ľahkosť a tuhosť. Prvá komerčná aplikácia tejto technológie spoločnosťou 3M je závesný elektrický vodič s vysokou pevnosťou, ktorý môže preniesť dvakrát viac elektriny ako konvenčné káble rovnakej veľkosti. Práce na produktoch a komponentoch pre iné použitie neustále pokračujú, vrátane konštrukčných a mechanických aplikácií. Výhody tohto materiálu sa zvýraznia keď je komponent vystavený záťažiam s vysokou akceleráciou, kde sa úspora hmotnosti prejaví ešte viac.


  Nt Icon

  Nanotechnológia

  Vedci a výskumníci 3M objavujú nový svet na úrovni nanometrov, kde materiály vykazujú jedinečné fyzikálne, chemické a biologické vlastnosti. Tieto nezvyčajné vlastnosti sa už využívajú v našich tvrdých povlakoch, dentálnych regeneračných prostriedkoch a v optických fóliách na zvýraznenie jasu, ktoré sa používajú v LCD fóliách. Výskumom nanočastíc sú ovplyvnené mnohé technologické platformy 3M, vrátane lepidiel a farmaceutík.


  Nw Icon

  Netkané materiály

  Po polstoročí skúmania použitia netkaných materiálov spoločnosť 3M stále hľadá nové spôsoby na ich vylepšovanie a použitie. Ako izolačné materiály urobia vaše auto tichším a kabát teplejším. Vďaka odborným znalostiam 3M v oblasti pokročilých materiálov a sofistikovaných výrobných technológií sa pre netkané materiály vytvárajú nové možnosti použitia v zdravotníctve, spotrebných produktoch a ťažkom priemysle.


  Sm Icon

  Špeciálne materiály

  3M exceluje vo vývoji a úprave nízkoobjemových materiálov s vysokou hodnotou pre svojich zákazníkov a vlastnú potrebu. Sú medzi nimi špeciálne lepidlá a chemikálie, vrátane katalyzátorov, ochranných živíc, fotoiniciátorov, povrchovo aktívnych látok, mikroguľôčok, bublín, ľahko čistiteľných náterov, elektrolytov v batériách a mazadiel. 3M vyvíja tiež keramické textílie a kompozity pre použitie v kozmonautike, ropnej rafinácii, spracovaní kovov a v iných odvetviach. Okrem iných jedinečných materiálov má spoločnosť 3M rastúce odborné znalosti v oblasti silných, ľahkých kompozitov s kovovou matricou.

 • Mr Icon

  Mikroreplikácia

  Spoločnosť 3M bola priekopníkom v používaní drobných, precízne tvarovaných štruktúr, ktoré dávajú materiálom nové fyzikálne alebo optické vlastnosti. Mikroreplikované hranolčeky sa používajú v cestnom značení, elektronických displejoch a pri osvetľovaní exteriéru budov, aby lepšie zachytávali a odrážali svetlo. Miniatúrne pyramídy zlepšujú pracovné vlastnosti konštrukčných brúsnych materiálov 3M a umožňujú ich rovnomernejšie opotrebúvanie. A mikroreplikované kanály môžu pomocou kapilárneho efektu smerovať kvapaliny, čo je aplikácia s ohromným potenciálom pre biomedicínske produkty.


  Mo Icon

  Lisovanie

  V 3M sa pomocou pokročilých formovacích technológií tvoria presné optické šošovky a zložité tvary. Lisovanie používame aj na vytváranie mikroreplikovaných vzorov v štruktúrovaných brúsnych materiáloch a fóliách na zvýšenie jasu s bezpečnosti. Na základe extrémne vysokých tolerancií vyžadovaných pre tieto produkty si spoločnosť 3M vytvorila bezkonkurenčné odborné znalosti v rozličných špecializovaných technológiách potrebných pre spracovanie termoplastických a termosetových materiálov, ako je dizajn lisovacích nástrojov, procesné merania a cyklické zmeny teploty.


  Pd Icon

  Rozptyl častíc

  Schopnosť vytvárať a rozptyľovať častice do pevných tvarov, filmov a tekutín umožňuje spoločnosti 3M dávať jedinečné vlastnosti svojim brúsnym materiálom, dentálnym regeneračným materiálom, atramentom, optickým filmom a množstvu iných produktov. Naša znalosť fyzikálnych, chemických a medziplošných interakcií nám umožňuje aplikovať precízne distribuované častice a nanočastice (ako sú sklenené guľôčky, uhlík, kovy a oxidy kovov) na ovplyvňovanie pevnosti materiálov, ich indexu lomu, vodivosti, absorpcie infračerveného žiarenia, katalytickej aktivity a iných charakteristík.


  Pm Icon

  Spracovanie polymérov

  Počas desaťročí sa spoločnosť 3M stala svetovým lídrom vo vývoji a používaní polymérov, v premene týchto unikátnych molekúl na filmy, fólie a objekty pomocou lisovania, oplášťovania a iných spracovateľských techník. Dnes sa takmer všetky technologické platformy a väčšina produktov 3M opierajú o spracovanie polymérov. Tieto odborné znalosti sú obzvlášť dôležité v zdravotníctve, elektronike, displejoch a v oblasti grafiky.


  Pp Icon

  Precízne spracovanie

  V minulosti mohla výroba vo vysokých objemoch znamenať odchýlky vo výstupe. Dnes to už neplatí, vďaka pokroku v povrchových náteroch, sušení, tvrdnutí, manipulácii s navinutými pásmi materiálu a v iných technológiách. Inžinieri spoločnosti 3M projektujú výrobné zariadenia, ktoré kombinujú jemne riadené procesy s ekonomickou efektivitou výroby „roll-to-roll“. Výsledok: pokračuje zlepšovanie environmentálnej výkonnosti 3M, pričom produktové tolerancie sa stále zmenšujú – a to až na úroveň polovice vlnovej dĺžky svetla u niektorých povrchových vzorov.


  Pe Icon

  Prediktívny výskum a modelovanie

  Na základe sofistikovaných technológií počítačového modelovania a simulácie dokážu výskumníci a inžinieri 3M predpovedať vlastnosti materiálov, ktoré ešte len vzniknú a urýchľovať vývoj lepších výrobných procesov. Vďaka týmto virtuálnym experimentom mohla spoločnosť 3M urýchliť dodávku cenných nových produktov pre elektronické displeje, flexibilné obvody a rádiofrekvenčnú identifikáciu.


  Rp Icon

  Radiačné spracovanie

  Materiály v mnohých produktoch 3M sú modifikované pomocou chemických reakcií vyvolaných radiačným spracovaním, ako je vulkanizácia, tvrdnutie, sieťovanie a polymerizácia. Využívame ultrafialové a elektrónové lúče, rýchle laserové pulzy, koróny, plamene a ďalšie technológie na vytváranie miniatúrnych vzorov v našich štruktúrovaných brúsnych materiáloch a zjasňovacích fóliách, obrazcov v našich ochranných fóliách, unikátnych povrchových charakteristík v našich odrazových plášťoch a ďalších vlastností v tisícoch iných produktov.


  Su Icon

  Úpravy povrchu

  3M sa viac ako akákoľvek iná spoločnosť zameriava na povrch vecí. Pomocou našej mikroreplikačnej technológie vytvárame unikátne povrchy. Vďaka technológií na spracovanie výparov, tepla z korón tiež modifikujeme povrchy fólií a materiály navinuté v pásoch. Tieto dômyselné nástroje nám umožňujú upravovať citlivosť materiálu na kvapaliny a lepidlá, meniť jeho tvrdosť, zvyšovať odrazivosť alebo vytvárať iné nové charakteristiky.


  Vp Icon

  Spracovanie pár

  Kritické výkonové charakteristiky často závisia od precízneho pokrytia povrchu kovmi, oxidmi alebo polymérmi. S desaťročiami skúseností 3M povýšilo pokrývanie povrchov na umenie. Množstvo našich súčasných produktov vďačí za svoju jedinečnú trvanlivosť, odrazivosť, izolačné a chemické vlastnosti odborným znalostiam spoločnosti v tejto špecializovanej výrobnej technológii.

 • We Icon

  Zrýchlené starnutie

  Výrobky 3M sú pripravené na prírodné vplyvy. Zákazníci môžu očakávať, že naše materiály pre bezpečnosť premávky, značenie, či iné produkty budú spoľahlivo fungovať aj po rokoch brutálneho vystavenia počasiu. Pre zaistenie vysokej úrovne výkonnosti vyvinula spoločnosť 3M technológie, ktoré replikujú extrémne vplyvy svetla, tepla, zimy a vlhkosti, ktoré nájdeme v prírode po celom svete. Kombináciou skutočného a zrýchleného starnutia vyvinula 3M nebývalú schopnosť merať, analyzovať a reagovať na požiadavky kladené tými najtvrdšími prírodnými podmienkami.


  An Icon

  Analytická veda a technológia

  Nové technológie vytvárajú riešenia pre našich zákazníkov a hromadu otázok pre našich vedcov: Čo to je? Ako to funguje? Môžeme to zlepšiť? Aby bolo možné na tieto otázky odpovedať, vytvorila si spoločnosť 3M bezkonkurenčné schopnosti pre meranie, charakterizáciu a chápanie materiálov a procesov. So zdrojmi rozmiestnenými po celom svete môžu vedci 3M využívať naše pokročilé analytické schopnosti počas všetkých fáz vývoja produktov, od konceptu po komercializáciu a výrobu.


  As Icon

  Aplikačný softvér

  Aplikačný softvér kontroluje, monitoruje, ovplyvňuje a umožňuje mnohé inovácie 3M, od filtrácie vzduchu po celopodnikové RFID riešenia na sledovanie medicínskych záznamov. Aplikačný softvér môže bežať vo webovom prehliadači, na štandardných desktopových počítačoch a v prenosných zariadeniach, alebo môže byť súčasťou špecializovaného elektronického hardvéru a systémov. 3M využíva najmodernejšie nástroje a techniky na vývoj aplikačného softvéru, ktorý je robustný, bezpečný a ľahko používateľný.


  Es Icon

  Elektronika a softvér

  Spoločnosť 3M si vybudovala kvalifikáciu v oblasti elektroniky a softvérových technológií. Dnes nájdeme elektroniku v mnohých produktoch 3M – od projektorov a dentálnych skenerov po 3M™ elektronické fonendoskopy Littmann® a 3M™ systémy na riadenie hraničných priechodov. Pokročilý softvér 3M je „mozgom“ týchto produktov, ktorým na základe matematiky a počítačovej vedy poskytuje inteligentné algoritmy, čím ich posúva na vyššie miesta v hodnotovom reťazci. Kombináciou najpokrokovejších materiálov, spracovateľských a inžinierskych zručností, ponúka elektronika a softvér 3M silnú platformu pre vytváranie inteligentných materiálov, zariadení a systémov, pričom im tiež poskytuje inteligentný servis.


  In Icon

  Kontrola a meranie

  Extrémne presná výroba 3M, v niektorých prípadoch s toleranciami menšími ako vlnová dĺžka svetla, vyžaduje rovnako presné nástroje na meranie a kontrolu kvality výrobkov. Spoločnosť 3M vytvorila optické, infračervené a UV snímacie systémy, meradlá a iné patentované nástroje na meranie výkonnosti, sily, farby, odrazivosti a hrúbky. Tieto a iné parametre poskytujú presné a veľmi rýchle potvrdenie, že naše procesy pracujú s najvyššou účinnosťou a jednotnosťou a že naše výrobky spĺňajú všetky špecifikácie zákazníkov.


  Is Icon

  Dizajn integrovaných systémov

  Zložité systémy vyžadujú komplexné inžinierstvo. Integráciou softvérových, elektronických a mechanických odborných znalostí 3M vytvára systémy, ktoré sa navzájom dopĺňajú a umožňujú výnimočnú výkonnosť. Tieto odbory sú ďalej obohacované o prediktívne modelovanie, inžiniering ľudského faktoru a priemyselný dizajn. Výsledkom je splynutie funkčnosti a elegancie v produktoch tak jednoduchých, ako je dávkovač pásky alebo brúsny nástroj a tak komplikovaných, ako je sú 3M viacrozmerné cirkulačné a bezpečnostné systémy pre knižnice.


  Is Icon

  Tvorba a kontrola výrobných procesov

  Presné, konzistentné, konkurencieschopné a bezpečné – očakávania pre sofistikované výrobné technológie sú vysoké. Málo spoločností na svete sa môže porovnávať s 3M v oblasti dizajnu a prevádzky najnáročnejších kontinuálnych procesov, zvlášť pokiaľ ide o manipuláciu s materiálmi v pásoch, krycie nátery a sušenie. Medzi silné stránky patrí prediktívne inžinierstvo a modelovanie, snímanie procesov a systémy pre spätnú väzbu, ako aj desaťročia skúseností 3M vo sfére chemického, mechanického a elektrického inžinierstva. Výsledok pre zákazníkov je zjavný v každom vysokokvalitnom produkte 3M a v každej rýchlej modifikácii týchto výrobkov pre splnenie potrieb lokálnych trhov.