Zobrazenie 3M Trifecta jednozložkových epoxidových lepidiel a rozpis vlastností a výhod našich štrukturálnych epoxidových lepidiel podľa ich chemického zloženia

Epoxidové lepidlá

Trvácnosť v náročnom prostredí.

OPÝTAJTE SA ODBORNÍKA ZO SPOLOČNOSTI 3M

priemyselný štandard v oblasti pevnosti, odolnosti a odolávaniu poveternostným vplyvom

 • „Epoxid“ sa často používa ako všeobecný pojem pre označenie štrukturálneho lepidla, epoxidové lepidlá sú však veľmi špecifickou skupinou štrukturálnych lepidiel. Tieto chemické zlúčeniny odolávajú náročným podmienkam vrátane vonkajších poveternostných vplyvov, ale aj pôsobeniu mnohých rozpúšťadiel a iných javov.

  Jednozložkové epoxidy – Pri jednozložkových epoxidových lepidlách sa eliminuje dávkovanie a miešanie, vyžaduje sa však vytvrdzovanie teplom, pričom novšie formulácie vytvrdzujú pri nižších teplotách než staršie verzie.
  Dvojzložkové epoxidy – Dvojzložkové epoxidové lepidlá začínajú vytvrdzovať po zmiešaní ich dvoch zložiek a v závislosti od svojho zloženia ponúkajú rôzne výkonové charakteristiky.


 • Spoznajte dôležité vlastnosti epoxidových lepidiel


Pevnosť

Epoxidy sa vyznačujú najväčšou pevnosťou a trvácnosťou zo všetkých štrukturálnych lepidiel

Lepenie

Štrukturálne lepidlá spájajú rôznorodé materiály a tiež poskytujú izoláciu, ktorá bráni galvanickej korózii pri spájaní dvoch rôznych kovov

Efektivita procesov

Rôzne chemické zloženia lepidiel požadujú rôznu predprípravu povrchu, ponúkajú rozličnú otvorenú dobu a vývoj pevnosti, preto môžete nájsť tú najlepšiu možnosť pre svoj proces

Rázuvzdornosť

Epoxidové spoje sa vyznačujú mimoriadnou odolnosťou voči otrasom, vibráciám a rázom

Znižovanie hmotnosti

Priľnavosť k mnohým materiálom a rozvádzanie pnutia do celej plochy spoja umožňuje konštruktérom používať tenšie a ľahšie materiály

Hluk, vibrácie a náročnosť použitia

Odolnosť voči vibráciám znižuje riziko vzniku nežiadúcich zvukov

Estetika

Štrukturálne lepidlá umožňujú dosiahnuť lepší vzhľad výrobku vďaka neviditeľným spojom a hladkým spojovacím líniám

Zatekanie

Štrukturálne lepidlá vytvárajú ucelený spoj a tak zabraňujú prenikaniu tekutín, prachu a nečistôt

Inovácia v dizajne

Schopnosť štrukturálnych lepidiel spájať širokú škálu podkladov dáva slobodu pri navrhovaní vďaka možnosti používania tých najlepších dostupných materiálov

Výhody, použitia a druhy epoxidových lepidiel

 • Obrázok vrtnej plošiny na mori
  Lepenie karbónových kompozitov pre vrtné plošiny

  Vystužené epoxidové lepidlo 3M™ Scotch-Weld™ sa používa na spájanie karbónových vlákien pri montáži vybavenia ľahkej vrtnej plošiny. Lepidlo vytvára pevné väzby medzi karbónovými vláknami a nehrdzavejúcou oceľou a skúšky v teréne dokázali, že odoláva dynamickému zaťaženiu, pôsobeniu ropy, uhľovodíkového kalu a zmesi úlomkov hornín, ktorá prúdi pri teplotách 80 až 100 °C.

 • Táto štúdia sa zaoberá niektorými výhodami, ktoré ponúkajú Štrukturálne lepidlá oproti mechanickým upevňovacím prvkom, vrátane zachovania podkladov bez narušenia a v ich plnej pevnosti, rozloženia namáhania po celej dĺžke spoja na zlepšenie odolnosti proti únave materiálu a lepšej estetiky bez vyčnievajúcich častí alebo nutnosti ďalšej povrchovej úpravy. Štrukturálne lepidlá zohrávajú dôležitú úlohu pri prechode k používaniu ľahších kompozitných materiálov, do ktorých často nemožno vŕtať ani sa nedajú zvárať.

 • Táto štúdia sa zaoberá niektorými výhodami štrukturálnych lepidiel a úvodom do problematiky. Vďaka tomu budete lepšie pripravení na rozhovor s odborníkom. Tieto témy zahŕňajú podmienky koncového použitia a zaťaženia, spolu s výkonovými charakteristikami a štandardami manipulácie a spracovania typickými pre rôzne skupiny lepidiel.
 • Obrázok rôznych epoxidových lepidiel od spoločnosti 3M
  Zoznámte sa s produktami z rodiny epoxidových lepidiel

  Spoločnosť 3M ponúka celé spektrum epoxidových štrukturálnych lepidiel. Ponúkame tradičné jednozložkové chemické receptúry vytvrdzované pri vysokej teplote a novšie verzie, ktoré vytvrdzujú pri nižších teplotách. Navyše prinášame širokú škálu tvrdých, flexibilných a vystužených dvojzložkových epoxidov s rôznymi špecifickými vlastnosťami.


Epoxidové lepidlo 3M™ Scotch-Weld™: pevné, rázuvzdorné a trvácne spoje


Spojte sa s nami
Sme tu pre vás.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.