Zobrazenie 3M Trifecta a zoznam vlastností a výhod našich štrukturálnych akrylátových lepidiel vyplývajúcich z ich chemického zloženia

Akrylátové lepidlá

Lepenie rôznorodých materiálov pre konštruktérov, inžinierov a výrobcov, ktorí požadujú výkonné spoje a väčšiu flexibilitu pri dizajne.

OPÝTAJTE SA ODBORNÍKA ZO SPOLOČNOSTI 3M

Rýchle a jednoduché lepenie s vynikajúcou pevnosťou spoja

  • Ak váš projekt vyžaduje spoľahlivé a trvanlivé spájanie rôznorodých podkladov, 3M™ Scotch-Weld™ štrukturálne akrylátové lepidlá výrazne zvyšujú výrobnú kapacitu a produktivitu. Tieto lepidlá odolávajú extrémnym teplotám, majú rýchly nárast pevnosti a odolávajú rázom a namáhaniu v odlupe.

    3M™ Scotch-Weld™ štrukturálne akrylátové lepidlá sú určené pre konštruktérov, inžinierov a výrobcov, ktorí vyžadujú účinné lepenie a väčšiu flexibilitu pri návrhu a sú vhodné na lepenie väčšiny plastov, hliníka, ocele, či mastných kovových povrchov. Naše akrylátové lepidlá dokážu nahradiť klasické kovové spojovacie prvky pri statickom aj dynamickom zaťažení, ich nanášanie je rýchle a jednoduché a zvyšujú estetiku produktov.

    Portfólio 3M™ Scotch-Weld™ akrylátových štrukturálnych lepidiel zahŕňa nehorľavé formulácie s nízkou mierou zápachu, vďaka čomu ich možno použiť aj tam, kde by nepríjemný zápach alebo horľavosť mohli spôsobiť komplikácie.


  • Objavte dôležité vlastnosti akrylátových lepidiel


Pevnosť

Akrylátové lepidlá sú takmer rovnako pevné ako epoxidy, pričom ich chemické zloženie možno upraviť tak, aby poskytovali vysokú pevnosť v odlupe aj v šmyku.

Lepenie

Akryláty priľnú k širokej škále materiálov, vrátane mnohých plastov.

Efektivita procesov

V porovnaní s epoxidmi a uretánmi sa akryláty sa vyznačujú vyššou rýchlosťou vytvrdzovania a vyššou toleranciou voči povrchom nedostatočne pripraveným na lepenie

Rázuvzdornosť

V závislosti od chemického zloženia štrukturálnych lepidiel sa vytvorené spoje vyznačujú pevnosťou alebo pružnosťou, vďaka čomu odolajú otrasom, vibráciám a rázom.

Znižovanie hmotnosti

Priľnavosť k mnohým materiálom a rozvádzanie pnutia do celej plochy spoja umožňuje konštruktérom používať tenšie a ľahšie materiály

Hluk, vibrácie a náročnosť použitia

Pevné spoje odolávajú vibráciám a znižujú riziko vytvárania nežiadúcich zvukov v dôsledku uvoľnených súčiastok

Estetika

Štrukturálne lepidlá umožňujú dosiahnuť lepší vzhľad výrobku vďaka neviditeľným spojom a hladkým spojovacím líniám

Zatekanie

Štrukturálne lepidlá vytvárajú ucelený spoj a tak zabraňujú prenikaniu tekutín, prachu a nečistôt

Inovácia v dizajne

Schopnosť štrukturálnych lepidiel spájať širokú škálu podkladov dáva slobodu pri navrhovaní vďaka možnosti používania tých najlepších dostupných materiálov

Výhody, použitia a druhy akrylátových lepidiel

  • Táto štúdia sa zaoberá problematikou zmáčanlivosti povrchov a spájania ťažko lepiteľných materiálov s nízkou povrchovou energiou (LSE). Potom uvádza niektoré tradičné možnosti povrchovej úpravy, ktoré môžu zvýšiť náklady, zložitosť alebo znížiť bezpečnosť procesu. Neskôr sa venuje dvom akrylátovým štrukturálnym lepidlám od spoločnosti 3M špeciálne určeným na spájanie plastov s nízkou povrchovou energiou (LSE). Štúdia na záver prináša diskusiu o niektorých lepiacich páskach citlivých na tlak a prípravkoch na podporu adhézie, ktoré sa môžu použiť aj na spájanie povrchov s nízkou energiou (LSE).

  • Táto štúdia sa zaoberá niektorými hlavnými vlastnosťami akrylátových štrukturálnych lepidiel, pričom porovnáva akrylátové štrukturálne lepidlá s dvojzložkovými epoxidovými lepidlami, venuje sa charakteristike troch hlavných typov akrylátových lepidiel (MMA, so slabý zápachom a LSE) a charakteristikám novších akrylátových lepidiel, vďaka ktorým sú priaznivejšie pre použitie vo výrobe.

  • Táto príručka hodnotí niektoré z najnovších štrukturálnych akrylátových lepidiel 3M™ Scotch-Weld™ a spôsob, akým môžu zvýšiť produktivitu a výkon. Medzi konkrétne vylepšenia nových receptúr patrí rýchlejší nárast pevnosti, vyššia odolnosť voči rázom, dlhšia záručná doba, ľahšie skladovanie a slabší zápach. Opisuje sa tu aj lepidlo na spájanie kovov schopné odolávať procesom nanášania práškového náteru a jeho vypaľovania.

  • Akrylátové štrukturálne lepidlá 3M sa ľahko nanášajú a rýchlo vytvrdzujú. Zoznámte sa s naším sortimentom na lepenie širokej škály podkladov, vrátane väčšiny plastov, hliníka, ocele a mastných kovových povrchov. Mnohé produkty sú navrhnuté tak, aby boli nehorľavé a so zníženým zápachom.


Pozrite si štrukturálne akrylátové lepidlá 3M™ Scotch-Weld™ v akcii

Spojte sa s nami
Sme tu pre vás.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.