Výhody lepenia pomocou lepidiel

Veda a technológia lepidiel v posledných desaťročiach značne pokročili a každý deň napredujú. Existuje síce viac spôsobov, ako navrhovať a vyrábať produkty, avšak lepidlá a pásky 3M ponúkajú jedinečné výhody v porovnaní so zváraním a mechanickým spájaním.

 • Jednou z výhod lepidiel je ich schopnosť zlepiť rôznorodé a ťažko zlepiteľné materiály. Obrázok kávovaru sa zlepenými plastovými dielmi.

  Lepidlá lepia rôznorodé a ťažko zlepiteľné materiály

  Lepidlá a lepiace pásky vytvárajú bariéru na zabránenie alebo obmedzenie bimetalickej korózie, ktorá nastáva medzi rôznymi druhmi kovov.

  Lepidlá dokážu zlepiť aj ťažko zlepiteľné materiály, ako sú plasty, mastné kovy alebo silikónový kaučuk, ktoré majú nízku povrchovú energiu.

 • Prečítajte si o výhodách použitia lepidiel a ich schopnosti súčasne lepiť aj utesňovať. Obrázok rozobratých náramkových hodiniek.

  Lepidla súčasne lepia aj utesňujú

  Použitím lepidiel na zlepenie dvoch povrchov dokážete vytvoriť tesnenie proti prenikaniu vody, vlhkosti, nečistôt a ekologických kontaminantov. Pretože tesnenie má súčasne aj priľnavé vlastnosti, nie je nutné použiť samostatný mechanický upevňovací prvok.

 • Lepidlá znižujú koncentráciu namáhania v miestach so skrutkami a nitmi. Obrázok zlyhania mechanicky upevneného prekrývajúceho sa spoja.

  Lepidlá znižujú koncentráciu namáhania v miestach so skrutkami a nitmi

  Mechanické upevnenie vyžaduje vŕtanie otvorov a pripevnenie v jednotlivých otvoroch koncentruje namáhanie do tohto bodu. Pretože spoj vytvorený pomocou lepidla alebo lepiacej pásky má skôr plošný než bodový charakter, zaťaženie sa rozloží na celú zlepenú plochu.

 • Začlenením lepidiel a pások do výrobného procesu môžete zvýšiť efektivitu. Obrázok výrobného závodu.

  Lepidlá môžu mať vplyv na efektivitu výroby

  Začlenenie lepidiel a lepiacich pások do výrobného procesu môže zlepšiť efektivitu vynechaním niektorých krokov procesu, znížením miery poruchovosti a skrátením času montáže. Lepidlá a lepiace pásky môžu zvýšiť rýchlosť, znížiť náklady, skrátiť hodiny práce a zjednodušiť výrobné činnosti.

 • Prečítajte si o výhodách lepidiel a o tom, ako môžu zlepšiť vzhľad a dizajn produktov. Obrázok s porovnaním spoja s výstuhou so zvarmi, nitmi a lepidlami.

  Lepidlá zlepšujú vzhľad

  Lepidlá umožňujú vytvoriť prakticky neviditeľné upevnenie a zachovávajú čistý a hladký povrch bez viditeľných hlavičiek skrutiek alebo nitov či vyčnievajúcich skrutiek a matíc. Lepidlá môžu navyše šetriť čas a náklady potrebné na povrchovú úpravu spálených miest po zváraní.

 • Lepidlá a lepiace pásky môžu znižovať vibrácie, únavu materiálu a hlučnosť. Grafické znázornenie vibrujúceho prekrývajúceho sa spoja.

  Lepidlá a lepiace pásky môžu znižovať vibrácie, únavu materiálu a hlučnosť

  Pretože lepidlá a lepiace pásky sú viskoelastické, majú schopnosť absorbovať energiu a zlepšovať fungovanie vášho návrhu pri nárazoch, vibráciách a únave materiálu.