Zobrazenie 3M Trifecta a zoznam vlastností a výhod našich štrukturálnych polyuretánových lepidiel vyplývajúcich z ich chemického zloženia

Polyuretánové lepidlá

Tri vlastnosti, ktoré si obľúbite: jednostranná aplikácia, rýchle nadobudnutie manipulačnej pevnosti a vysoká finálna pevnosť.

OPÝTAJTE SA ODBORNÍKA ZO SPOLOČNOSTI 3M

Pevnosť štrukturálneho lepidla pri rýchlosti tavného lepidla

  • Polyuretánové reaktívne lepidlá (lepidlá PUR) sú jednozložkové látky, ktoré sa spájajú počiatočnú rýchlosť tavného lepidla s pevnosťou štrukturálneho lepidla. Väzba sa vytvára v dvoch stupňoch: keď lepidlo schladnutím tuhne podobne ako tavné lepidlo čím nadobúda manipulačnú pevnosť a následnou chemickou reakciou s vlhkosťou vzduchu alebo podkladu, ktorá prebieha počas nasledujúcich 24 až 48 hodín, kým sa nedosiahne finálna štrukturálna pevnosť. Tieto lepidlá sú odolné voči extrémnym teplotám a sú flexibilné, vďaka čomu sa vyznačujú odolnosťou voči vibráciám a rázom.

    Polyuretánové lepidlá 3M™ Scotch-Weld™ sú v ponuke s rôznou otvorenou dobou tak, aby ste si mohli vybrať najvhodnejšie pre váš proces a obsahujú len malé množstvo až žiadne VOC. Tieto lepidlá dobre priľnú ku kovom, sklu, keramike, drevu a niektorým plastom, napríklad na polystyrén a plexisklo. Kombinácia jednozložkovej receptúry bez nutnosti zmiešavania, jednostrannej aplikácie, rýchleho nadobudnutia manipulačnej pevnosti a vysokej finálnej pevnosti robí z polyuretánových lepidiel vynikajúcich kandidátov na zlepšenie kapacity a skrátenie času spracovania.


  • Objavte dôležité vlastnosti polyuretánových lepidiel


Pevnosť

Po ochladení využívajú polyuretánové lepidlá okolitú vlhkosť, aby pokračovali vo vytvrdzovaní niekoľko hodín či dní, pričom sa zvyšuje ich pevnosť

Lepenie

Polyuretánové lepidlá sú vynikajúce pre vzájomné lepenie dreva či plastov, prípadne na sklo alebo kovy

Efektivita procesov

Polyuretánové lepidlá sa nanášajú ako tavné lepidlá a rýchlym ochladením získavajú manipulačnú pevnosť, takže vaše výrobky môžu pokračovať na ďalšie pracovnú pozíciu.

Rázuvzdornosť

V závislosti od chemického zloženia štrukturálnych lepidiel sa vytvorené spoje vyznačujú pevnosťou alebo pružnosťou, vďaka čomu odolajú otrasom, vibráciám a rázom.

Znižovanie hmotnosti

Priľnavosť k mnohým materiálom a rozvádzanie pnutia do celej plochy spoja umožňuje konštruktérom používať tenšie a ľahšie materiály

Hluk, vibrácie a náročnosť použitia

Pevné spoje odolávajú vibráciám a znižujú riziko vytvárania nežiadúcich zvukov v dôsledku uvoľnených súčiastok

Estetika

Štrukturálne lepidlá umožňujú dosiahnuť lepší vzhľad výrobku vďaka neviditeľným spojom a hladkým spojovacím líniám

Zatekanie

Štrukturálne lepidlá vytvárajú ucelený spoj a tak zabraňujú prenikaniu tekutín, prachu a nečistôt

Inovácia v dizajne

Schopnosť štrukturálnych lepidiel spájať širokú škálu podkladov dáva slobodu pri navrhovaní vďaka možnosti používania tých najlepších dostupných materiálov

  • Polyuretánové lepidlo 3M™ Scotch-Weld™ TE031
  • Polyuretánové Štrukturálne lepidlá 3M ponúkajú širokú škálu otvorenej doby a vyznačujú sa nízkym, prípadne nulovým obsahom VOC. Jednotlivé formulácie sa dobre hodia na lepenie kovov, skla, keramiky, dreva a niektorých plastov. Spoznajte možnosti a nájdite to najlepšie riešenie pre svoj produkt a proces.


Polyuretánové lepidlá 3M™ Scotch-Weld™ v akcii

Spojte sa s nami
Sme tu pre vás.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.