Ochrana pokožky a tela pri vykonávaní opráv po havárii

Ochrana pokožky a tela pri vykonávaní opráv po havárii

 • Za normálnych okolností je vaša pokožka schopná sa regenerovať. Neznamená to však, že je neprekonateľná. Ochranná vrstva pokožky si vždy potrebuje zachovať určitú úroveň vlhkosti a mastnoty, aby bola schopná správne fungovať. Iba v takomto prípade jej pružnosť a uzavretý povrch môžu zabrániť potenciálne nebezpečným látkam prekonať jej bariéru.


 • Jemné čistenie pokožky – starostlivosť o pokožku

  Pri čistení pokožky by ste mali byť vždy dôslední, no zároveň maximálne jemní. Uistite sa, že máte na pracovisku k dispozícii čistiace prostriedky na ochranu pokožky, ako aj produkty, ktoré podporujú ochrannú funkciu vašej pokožky.

  Ideálne je chrániť pokožku používaním krémov na ochranu pokožky (bez silikónu!). Chránite tak svoju pokožku pred jej kontaktom s nečistotami a živicou a uľahčujete si jej čistenie po dokončení práce.

  Bez ohľadu na to ako chránite svoju pokožku predtým, ako začnete pracovať, starostlivosť o ňu na konci dňa je rovnako dôležitá. Po dôkladnom vyčistení pokožky sa uistite, že si dôkladne vysušíte priestory medzi prstami a použijete zvlhčovací krém, ktorý sa rýchlo absorbuje do vašej pokožky.

 • Nečistoty na pokožke

  1.) Nečistoty na pokožke

 • 2) Mydlo/čistiaci materiál, ktorý izoluje nečistoty

  2) Mydlo/čistiaci materiál, ktorý izoluje nečistoty

 • 3) Nečistoty opláchnite pomocou vody

  3) Nečistoty opláchnite pomocou vody

 • Ochrana tela

  Ochrana tela

  Pri výbere ochranného odevu by ste mali venovať pozornosť kvalite materiálu, ktorý je vyrobený z ľahkej a priedušnej tkaniny, aby ste zabránili prehrievaniu a mohli pohodlne pracovať. Taktiež venujte pozornosť správnej klasifikácii produktu pre vašu pracovnú úlohu.

 • Rukavice

  Rukavice

  V prípade väčšiny pracovných úloh lakovne môžete na ochranu voči rozpúšťadlám použiť rukavice vyrobené (alebo obalené) z gumového nitrilového materiálu alebo vinylového materiálu. Uistite sa, že ochranné rukavice budete používať pri pracovných úlohách, ako je zmiešavanie tmelu, vyvažovanie a zmiešavanie laku alebo aplikácia laku/tmelu. Rukavice by ste mali taktiež používať pri práci s materiálmi rozpustnými vo vode.

  Pracovníci v karosárňach si musia ruky chrániť pred mechanickými poraneniami, ako je porezanie, a účinkom chemických látok nachádzajúcich sa v olejoch, lepidlách, čistiacich prostriedkoch, tesniacich materiáloch atď.

  K dispozícii máme široký sortiment rukavíc pre jednotlivé pracovné úlohy. Vždy sa uistite, že použijete správny typ rukavíc a v závislosti od pracovnej úlohy ich budete meniť.

 • Bezpečnostná obuv

  Bezpečnostná obuv

  Bezpečnostná pracovná obuv by mala byť odolná a elektrostaticky disipatívna. Používanie bezpečnostnej obuvi je obzvlášť dôležité v lakovacích kabínach alebo priestoroch s kovovými mriežkami. Pri práci s ťažkými predmetmi, pri ktorých hrozí nebezpečenstvo pádu, sa taktiež odporúča používať obuv s oceľovými špičkami.