1. Slovensko
 2. Všetky výrobky 3M
 3. Lepidlá, tmely a plniče
 4. Pružné lepidlá
 5. Tavné lepidlá
 6. Lepidlo tavené pri vysokej teplote 3M™ 3762 LM Q svetlojantárová, 5/8 palcov x 8 palcov

Lepidlo tavené pri vysokej teplote 3M™ 3762 LM Q svetlojantárová, 5/8 palcov x 8 palcov

 • 3M ID 7100025246
 • UPC 50021200491257

Agresívny horúci hrubý steh rýchlo dosahuje manipulačnú pevnosť, hodí sa na balenie a iné aplikácie

Stredne dlhé obdobie, kým spoj nezatvrdne, umožňuje presnejšie upravenie polohy a osadenia

Pevne spojí substráty, ktoré sa ťažko lepia, napríklad zľahka povoskované povrchy

Zobraziť viac detailov
Často prezerané zdroje
Karta bezpečnostných údajov (PDF, 0B)

Detaily

Zvýraznenie
 • Agresívny horúci hrubý steh rýchlo dosahuje manipulačnú pevnosť, hodí sa na balenie a iné aplikácie
 • Stredne dlhé obdobie, kým spoj nezatvrdne, umožňuje presnejšie upravenie polohy a osadenia
 • Pevne spojí substráty, ktoré sa ťažko lepia, napríklad zľahka povoskované povrchy
 • Prakticky neviditeľné po zatvrdnutí, nahrádza nevzhľadné mechanické spoje a páskové lepenia
 • Priľne k zvlneným či lepenkovým kartónom, drevu, drevotrieskovej doske, drevotrieske a vypchávkovým penám

Lepidlo tavené pri vysokej teplote 3M™ 3762 je 100% ekonomické, rýchlotvrdnúce tuhé lepidlo tavené pri vysokej teplote. Je navrhnuté na všeobecné aplikácie, ale aj na ručné a vlnité lepenie kartónov a obalov vo všeobecnosti. Po zahriatí na konkrétny bod topenia sa toto lepidlo premení na agresívny horúci hrubý steh, ktorý vytvrdne a dosiahne svoju manipulačnú pevnosť v priebehu niekoľkých sekúnd. Vďaka tomu pomáha udržiavať produktivitu vo vysokom tempe.

Nech vám ide výroba od ruky Lepidlo tavené pri vysokej teplote 3M™ 3762 má špeciálne zloženie, ktoré rýchlo zachytí a zapečatí lepený povrch a vyhovuje tak požiadavkám veľkoobjemovej produkcie, napríklad v balení, práci s drevom a montovaní či skladaní produktov. Tieto vlastnosti zvyšujú rýchlosť zalepenia kartónu a umožňujú priľnutie k drevu, lepenke, vlnitým a iným vláknitým substrátom. Lepidlo má vysokú odolnosť voči pretrhnutiu a nízku odolnosť voči odlupovaniu, takže vo väčšine situácií zostanú vaše balíky zapečatené a vaše komponenty zlepené. Ekonomické a bezpečné 30-sekundové obdobie, kým spoj nezatvrdne, je spolu s 1/8" obrubou dostatočné na upravenie polohy a osadenia a podporuje produktivitu vo vysokom tempe, či už pri balení, práci s drevom alebo aplikáciách na vláknité materiály. 100 % podiel na výrobe tohto produktu majú tuhé častice, termoplastická živica na použitie s našimi aplikátormi látok tavených pri vysokej teplote od spoločnosti 3M™. Lepidlo obsahuje malý podiel prchavých organických zlúčenín (VOC), takže pri zahriatí vydáva minimálny zápach a pomáha tak dotvárať pohodlné pracovné prostredie. Odporúčané aplikácie Všeobecné balenie Oprava poškodených balení Prebaľovanie drevotriesky V mieste nákupu Doskové interiérové obklady Výstavky Tesárstvo Veľtrhové exponáty Penové vložky Remeselné aplikácie Lepenie voskovaných povrchov Výhoda lepidiel tavených pri vysokej teplote Aplikátory lepidiel tavených pri vysokej teplote, bežne nazývané „taviace pištole“, sú nástroje, ktoré sa používajú na aplikáciu roztavených termoplastických lepidiel a sú dostupné v prevedeniach s nízkou aj vysokou teplotou. Nízkoteplotné aplikátory lepidla fungujú pri teplote približne 121°C a sú vhodné na lepenie materiálov citlivých na teplo, napríklad elektroniky, plastov a látok. Vysokoteplotné aplikátory pracujú za minimálnej teploty 193°C. Do tepelnej komory sa vsunie tyčinka tuhého lepidla. Aplikátor vytvorí tok lepidla roztavením tuhej látky pomocou ohrevného prvku s fixnou teplotou. Roztopené lepidlo sa následne vytláča cez trysku buď pomocou tlaku vzduchu, mechanického kohútikového ústrojenstva alebo pomocou priameho tlaku na tuhú tyčinku. Trysky sa dajú obmieňať v závislosti na tom, aký je potrebný výsledný tok lepidla. Môže ísť o tenký, široký pruh lepidla na lepenie kartónov či o úzky, hrubší pruh na lepenie dreva, kompozitných materiálov či kovov. Trysky sú väčšinou vyrobené z kovu a počas použitia sú mimoriadne horúce a môžu rýchlo spáliť pokožku. Po vytlačení z aplikátora lepidlo väčšinou rýchlo tuhne, najčastejšie v priebehu niekoľkých sekúnd. Používanie aplikátorov lepidiel tavených pri vysokej teplote je rozšírené v priemysle, ručnej výrobe, v domácnostiach a spracúvajú sa s nimi materiály od papiera a čipkoviny až po drevo a niektoré druhy kovov.

Typical Properties

Zdroje

Podobné produkty

Celková dĺžka (metricky) 0.2 Meter
Celková šírka (metricky) 15.9 milimeter
Forma Tekutá kvapalina
Nastavenie teploty pre aplikačnú pištoľ EC Heat Gun AED081
Odvetvia Balenie, Nábytok, Spracovanie dreva, Všeobecný priemysel
Percentuálna hmotnosť tuhých látok (približná hodnota) 100 %
Pevnosť v šmyku 480 Pound_Per_Square_Inch
Použitie Montáž s laminovaním veľkých plôch, Montáž s malými spojmi, Pripevňovanie inštalácií a obkladov, Utesňovanie, zalievanie a zapuzdrenie elektroniky
Produktová Kategória Priľnavé
Spôsob aplikácie Aplikátor
Tepelná odolnosť 130 stupňov Fahrenheita
Tepelná odolnosť (°C) 54 °C
Typ lepidla Etylénvinylacetát
Typ povrchu Drevo
Veľkosť kontajnera (metricky) 5 kg
Značky 3M™