Živicová technológia 3M – spoľahlivé spájanie

Živicová technológia 3M – spoľahlivé spájanie

Živicové spoje a živice Scotchcast™ 3M™

Čistá a bezpečná elektroinštalácia.

Vysoká mechanická záťaž, meniace sa teploty, použitie pod vodou a pod zemou: spojovacie súpravy musia odolávať najvyšším úrovniam namáhania. Pokiaľ ide o spájanie káblov, očakávate maximálnu spoľahlivosť a životnosť s nízkymi nárokmi na údržbu. Spoločnosť 3M vyvinula portfólio elektrotechnických živíc a živicových súprav na splnenie všetkých typov elektroinštalačných potrieb.

Jednoduché miešanie a čisté použitie

Dokonalý spoj v štyroch krokoch:

Zabráňte rozliatiu živice alebo chybným spojom pomocou živicových spojov 3M. Ľahko použiteľný systém CMP (uzavreté miešanie a liatie) umožňuje spájanie len v štyroch jednoduchých krokoch. Vďaka tomu zabezpečí nízke riziko kontaktu živice s pokožkou, nevyžaduje sa rezanie telesa formy, aby zapadalo do vyhradeného priestoru, pri lepení koncov telesa formy na utesnenie.

 • 1. Pripojte káble.
  1. Pripojte káble.
 • Zatvorenie telesa formy
  2. Zatvorenie telesa formy
 • 3. Zmiešanie živice
  3. Zmiešanie živice
 • 4. Naliatie živice
  4. Naliatie živice

Živicové súpravy 3M™ Scotchcast™

Ochrana káblového pripojenia

Ak sa počas inštalácie vyžaduje spájanie káblov, siahnite po živicových súpravách. Poskytujú mechanickú ochranu a elektrickú izoláciu pri použití vo vonkajšom aj vnútornom prostredí. Miešanie a liatie živice má zásadný význam a musí sa vykonať jednoducho, rýchlo a čisto.


 • Nová živica 3M™ Scotchcast™ 4 GS s farebným indikátorom

  Predstavujeme vám novú živicu 3M™ Scotchcast™ 4 GS.

  Táto živica na spájanie elektrických vedení bez systému CMR obsahuje jedinečný farebný indikátor vytvrdzovania. Tento indikátor umožňuje inštalatérom zistiť, či je živica správne zmiešaná a vytvrdená. Scotchcast™ Resin 4 GS sa dodáva v 2-dielnom priehľadnom vrecku s integrovaným výpustom, ktorý zaistí bezproblémové použitie bez námahy. Vysoko výkonná zmes zaistí, že živica vytvrdne aj v prítomnosti vody. Rýchla inštalácia, okamžité opätovné napájanie a jednoduchosť použitia – to z nej robí prvú voľbu pri hľadaní riešenia na elektrické spájanie káblov.


Živice 3M™ Scotchcast™

Kvalita živíc 3M Scotchcast zaistí dobré vykonanie, preto treba pri výbere živíc siahnuť práve po nich.

Ponúkame širokú škálu polyuretánových živíc určených na mechanickú ochranu a elektroinštaláciu nízkonapäťových káblových spojov pri použití v rôznych štandardných a náročných prostrediach.


Ľahko použiteľná živica 3M

Optimalizovaný systém CMP (uzavreté miešanie a liatie)

Náš systém CMP (uzavreté miešanie a liatie) je čisté, z hľadiska používateľa príjemné riešenie miešania a liatia živice. Živice 3M Scotchcast™ sa dodávajú v priehľadných dvojkomorových vreckách. Jedna komora obsahuje živicu, druhá vytvrdzovacie činidlo. Roztrhnutím spoja medzi komorami sa môžu obidve zložky ručne premiešať a vytvoriť živicu pripravenú na naliatie do telesa formy puzdra káblového spoja.

 • 1. Otvorenie vonkajšieho obalu
  1. Otvorenie vonkajšieho obalu

   

 • 2. Otvorenie spoja
  2. Otvorenie spoja

   

 • 3. Premiešanie živice a vytvrdzovacieho činidla
  3. Premiešanie živice a vytvrdzovacieho činidla

   

 • 4. Stlačenie okrajov, aby sa vyčistili
  4. Stlačenie okrajov, aby sa vyčistili
 • 5. Premiešanie živice a vytvrdzovacieho činidla
  5. Premiešanie živice a vytvrdzovacieho činidla
 • Vytlačenie živice
  6. Vytlačenie živice

 • Predstavujeme vám jednoduchý dávkovač živice 3M™ Scotchcast™ 250

  Predstavujeme vám jednoduchý dávkovač živice 3M™ Scotchcast™ 250

  Spoľahlivé a ľahko použiteľné riešenie elektrickej izolácie. Vhodné na vonkajšie nízkonapäťové inštalácie, ako sú bazény a osvetlenie. Dávkovač poskytuje ľahko použiteľnú vodotesnú opakovane zavádzanú živicu Scotchcast™ 8882 na elektrické pripojenie. Rýchla dostupnosť na testovanie v oblastiach vyžadujúcich zvládanie vysokej vlhkosti

  Pozrite si ďalšie informácie.