Chladná, komfortná ochrana dýchacích ciest s 3M™ Cool Flow™ komfortným výdychovým ventilom.

 • Ventil 3M™ Cool Flow™

  Ventil 3M™ Cool Flow™

  • Otvára sa o 37% ľahšie*
  • O 36%+ vyšší prietok vzduchu*
  • Voľnejšie dýchanie
  • Vyšší komfort

   

  • Komfortný výdychový ventil 3M™ Cool Flow™ je navrhnutý tak, aby rýchlejšie vypúšťal váš teplý, vlhký vzduch pri výdychu a pomáhal vám predchádzať nepríjemnému hromadeniu tepla vo vnútri respirátora - jednej z najvýraznejších príčin diskomfortu pre používateľov respirátorov.

   Komfortný výdychový ventil Cool Flow™ sa otvára o 37% ľahšie, ako originálny výdychový ventil 3M Cool Flow™. Výsledkom je, že cez ventil prúdi o 36%, 56% alebo 185% viac vydýchnutého vzduchu pri rade 9300+Gen3 v porovnaní s jeho predchodcom Aura™ 9300+ (výsledky porovnávania produktov FFP3, FFP2, resp. FFP1).

   Komfortný výdychový ventil Cool Flow™ preto pomáha získavať skúsenosť s chladnejším dýchaním a vyšším komfortom pre používateľa, čo robí respirátory s ventilom 9300+Gen3 ideálne na dlhé intervaly nosenia, obzvlášť v horúcich, vlhkých alebo fyzicky náročných podmienkach.
  • V porovnaní s predošlým radom 3M™ Aura™ 9300+ Series

   


Viditeľné zvnútra: Rozdiel v komforte s komfortným výdychovým ventilom 3M™ Cool Flow™

Tepelné zobrazovanie* na posúdenie vonkajšej povrchovej teploty respirátora. Farby na obrázkoch z infrakamery znázorňujú, ako sa povrchová teplota respirátorov mení, keď používateľ vdychuje (modrá-fialová) a vydychuje (žltá, červená).

 • Inhalation with both valved and unvalved respirators

  9320+Gen3 bez ventilu    9322+Gen3 s ventilom

  Nádych:
  Vysoko výkonné filtračné médium od 3M umožňuje jednoducho vdychovať vonkajší chladný vzduch cez respirátor.
  Keď sa používateľ nadýchne, povrchová teplota sa zníži, pretože je vzduch tlačený respirátorom, ako ukazuj fialová farba. Plastový kryt komfortného výdychového ventilu 3M™ Cool Flow™ zadrží časť tepla, pretože má teplejšiu termálnu stopu počas dýchacieho cyklu.

   

 • Exhalation with both valved and unvalved respirators

  9320+Gen3 bez ventilu    9322+Gen3 s ventilom

  Výdych:
  Keď používateľ vydýchne, respirátor sa naplní teplým, vlhkým vzduchom, čo je znázornené žltou a červenou farbou. Všimnite si, že respirátor s komfortným ventilom Cool Flow™ napravo vypúšťa teplý, vlhký vzduch, vďaka čomu zostáva povrchová teplota respirátora nižšia.

  *Testovanie bolo vykonané pomocou simulátora dýchania pri 85 l za minútu s teplotu vydýchnutého vzduchu 36 °C a relatívnou vlhkosťou 90%.


 • Breathing Resistance on different respirator models

  Zachovajte chladnú hlavu s komfortným ventilom 3M™ Cool Flow™

  Čím je odpor pri dýchaní nižší, o to ľahšie je pre používateľa nadýchnuť sa a vydýchnuť, čo by malo prispievať k vyššiemu komfortu. Respirátory 3M s komfortným ventilom 3M™ Cool Flow™ majú nižší odpor prietoku vzduchu pri výdychu ako produkty 3M bez ventilu*.

  Na grafe vľavo, pri porovnaní ekvivalentných produktov 9300+Gen3 s ventilom a bez neho môžete vidieť dopad komfortného ventilu Cool Flow™ na počiatočný odpor pri dýchaní


Na dosiahnutie rovnakej úrovne ochrany je potrebné menšie množstvo filtračného média.

 • Filter Fibre
  Čím lepší náboj, tým vyššie pole zachytávania...

  Pomocou unikátneho výrobného postupu je každé vlákno v štruktúre 3M AEM nabité veľmi vysokým nábojom statickej elektriny. Tento vysoký náboj umožňuje, aby každé vlákno AEM vo vašom filtri 3M priťahovalo častice zo širšej aktívnej oblasti, pričom ich účinne vtiahne a pripúta k sebe.

 • Comparison of Filter Media
  ...vďaka čomu je potrebných menej filtračných vlákien na dosiahnutie rovnakej úrovne ochrany.

  Silný náboj 3M AEM znamená, že na účinné zachytávanie častíc je potrebných menej vlákien. Spoločnosti 3M to umožňuje skonštruovať účinný filter s viac otvorenou štruktúrou ako konvenčné elektrétové filtre, čím sa uvoľní prechod pre vzduch.


 • Filtračná technológia s nízkym odporom pri dýchaní

  Filtračná technológia s nízkym odporom pri dýchaní

  Jednorazové respirátory 3M™ Aura™ 9300+Gen3 obsahujú filtračnú technológiu AEM (inovatívne filtračné médium), ktoré pomáha minimalizovať odpor pri dýchaní. Umožňuje to vyšší filtračný výkon s menšou námahou na strane používateľa, vďaka čomu je ochrana ešte menej dotieravá.
  Na grafe vľavo môžete vidieť počiatočný odpor pri dýchaní radu 9300+Gen3 vzhľadom na medze normy EN 149.


Rozhovor s vývojárom

 • developer

  Zistite viac od vývojára ventilovej technológie vo vnútri nového komfortného výdychového ventilu 3M™ Cool Flow™.

  POZRITE SI VIDEO

   


Kúpiť hned´!

Respirátory 3M™ Aura™