Priemyselné riešenia

Pre spoločnosť 3M, udržateľnosť zahŕňa aj spoluprácu pri hľadaní lepších riešení. Ako sa svetová populácia rozrastá, najmä v rozvíjajúcich sa ekonomikách, globálne výzvy sa musia riešiť spoločne, aby sa zaistilo, že všetci môžeme žiť zdravé a naplnené životy. Vidíme, že naši zákazníci čelia rovnakým výzvam a zdieľajú naše ciele týkajúce sa udržateľnosti. Preto máme záujem spolupracovať so zákazníkmi pri identifikácii a hľadaní riešení pre tieto výzvy. Zatiaľ čo stále zvyšujeme množstvo produktov, ktoré sa zaoberajú týmito potrebami,o našich aktuálnych environmentálnych riešeniach si môžete prečítať tu (PDF, 6.7MB).

 


Riadenie cyklu životnosti

 

 • Udržateľnosť by nemala mať dátum spotreby. Riadenie cyklu životnosti je oficiálnou súčasťou procesu predstavovania našich produktov na celom svete. Keď vyvíjame nový produkt, na začiatku si kladieme dôležité otázky: Ako môžeme znížiť dopad tohto produktu na životné prostredie? Ako ho budeme distribuovať? A ako sa bude nakoniec likvidovať? Zvažujeme všetky environmentálne, zdravotné a bezpečnostné implikácie prinesenia daného konkrétneho produktu na svet.

  V roku 2011 sme prijali novú politiku riadenia cyklu životnosti, ktorá od všetkých našich obchodných jednotiek vyžaduje, aby robili posudzovanie cyklu životnosti pre všetky nové a existujúce produkty. So stovkami nových produktov predstavenými každý rok, máme kontinuálny prúd možností zlepšovať environmentálne, zdravotné a bezpečnostné účinky vecí, ktoré vyrábame.


Balenie

 

 • Uvažujeme „mimo krabice“. Myslíme tiež na kartón, baliaci materiál a tašku. Kľúčovou súčasťou nášho procesu riadenia cyklu životnosti je neustála snaha uvedomovať si environmentálne a finančné prínosy redukovaného balenia. Environmentálny dopad našich obalov znižujeme prostredníctvom dizajnu, opakovaného použitia, zvýšenej recyklovateľnosti a používaním recyklovaného obsahu a tiež zvyšovaním používania kociek. Výsledkom je menej energie potrebnej na spracovanie obalových materiálov, znížené náklady na emisie z dopravy a menšie požiadavky na skladovacie a likvidačné priestory.


Prípadové štúdie

 

 • Krabica na lístky Post-It ®

  Naša krabica na poznámkové lístky Post-It ® pomáha znižovať odpad v kancelárii a dopad na životné prostredie. Objemný štvorcový dávkovač, určený na 16 alebo 24 poznámkových bločkov Post-it® umožňuje ich praktické uskladnenie a eliminuje potrebu na ich individuálne plastové balenie. Okrem toho je vrecko balíka vyrobené zo 100% recyklovaného papiera s obmedzeným použitím atramentu.

 • Hubka na drhnutie vaní a obkladačiek 3M Scotch-Brite™

  Podstatnou mierou sme zredukovali balenie našej hubky na drhnutie vaní a obkladačiek 3M Scotch-Brite™. Z prerobeného obalu sme odstránili predelové vložky z vlnitého kartónu a zmenšili celkovú veľkosť, vďaka čomu zaberá len polovicu transportnej a skladovacej plochy.

 • Používanie kociek

  Tá, ktorí si mysleli, že geometria zo strednej školy sa im v reálnom živote nikdy nezíde by sa mali zamyslieť nad silou kocky. V skladovaní a logistike je „používanie kocky“ prístup, ako čo najefektívnejšie využiť miesto na skladovacej ploche, v prívese alebo v kontajneri. Využitie kocky sa vo všeobecnosti vypočítava ako percento celkového priestoru alebo celkového „použiteľného priestoru“. My pomocou využívania kocky redukujeme skladovacie a prepravné priestory potrebné pre naše produkty.


Vybrané produkty