Základy balenia darčekov

Základy balenia darčekov

Prvá trieda v základoch balenia darčekov – od výberu lepiacej pásky až po zriadenie vlastnej domácej dielne na prípravu darčekových balení.

Scotch® Transparentné a darčekové lepiace pásky

Základy balenia darčekov: Transparentná páska a páska na balenie darčekov

 • Nie všetky pásky sú rovnaké. Balenie darčekov je úloha, pri ktorej bude lepiacu pásku zrejme vidieť a estetika je preto kľúčová. To je dôvod, prečo je dôležité vedieť, s akými pomôckami pracujete a ako ovplyvnia vzhľad konečného produktu. Scotch® Crystal kryštalicky priehľadná lepiaca páska je odolná, ľahko sa strihá a jednoducho sa s ňou manipuluje. Na kotúči vyzerá priehľadne, má lesklý povrch a na baliacom papieri sa bude vynímať.

 • Scotch® GiftWrap lepiaca páska má jedinečný saténový povrch, ktorý takmer úplne priľne na baliaci papier s lesklým alebo ligotavým povrchom. Scotch® GiftWrap lepiaca páska drží pevne a vďaka takmer bezchybnému povrchu ju na balíkoch prakticky nie je vidieť. Základné pravidlo: Scotch® Crystal páska na lesklý povrch a Scotch® GiftWrap lepiaca páska na doladenie.

  Zistite viac o našich priehľadných lepiacich páskach.

   


 • Obojstranná lepiaca páska

  Tip odborníka

  Ak nechcete, aby na vašich hotových darčekoch bolo vidieť čo i len stopu po lepiacej páske, vyberte si Scotch® Obojstrannú lepiacu pásku. Má lepidlo na oboch stranách, takže na ňu môžete nalepiť okraj baliaceho papiera, čím ju úplne prekryjete. Obojstrannú lepiacu pásku možno budete chcieť použiť v prípade hrubšieho balenia, napríklad pri balení pomocou ručne vyrobeného alebo remeselného či baliaceho papiera, prípadne tenšieho papiera pripomínajúceho tkaninu, ktorý môžete tlačiť a ťahať pozdĺž lepiacej pásky, čím narušíte dokonalú líniu okraja papiera.

Balenie darčekov netradičných tvarov – 1. a 2. krok

Balenie darčekov netradičných tvarov

 • 1. krok

  Predmet najskôr odmerajte, aby ste sa uistili, že máte dostatok papiera.

 • 2. krok

  Papier starostlivo zohnite, aby ste zabalili zvláštne uhly bez pokrčenia papiera.

Wrapping Odd Shaped Gifts – Steps 3 and 4
 • 3. krok

  Na ostrých miestach použite prúžky lepenky, bublinkové obaly alebo kus látky, aby sa papier nepretrhol.

 • 4. krok

  Keď ste pripravení na použitie lepiacej pásky, prebytočný papier orežte, aby darček získal kontúry.

Balenie darčekov netradičných tvarov – 3. a 4. krok

Ako si vytvoriť vlastnú dielňu na balenie darčekov

 • Zvýšte efektivitu sviatočného balenia darčekov alebo sa pripravte, že budete darčeky baliť celý rok. Teraz, keď už ovládate základy balenia darčekov, pouvažujte o vytvorení vlastnej dielne na balenie darčekov. Balenie je vždy ľahšie, keď máte všetko, čo potrebujete, uložené na jednom mieste.

 • Váš priestor vďaka niekoľkým jednoduchým úpravám ľahko pretvoríte na dielňu pre balenie darčekov. Zásobníky na viacero lepiacich pások, Stojany pre nožnice, miesta na uskladnenie doplnkov, ako sú mašle a stuhy, toto všetko z vás spraví profesionála v balení darčekov.


Vedeli ste?
Dekoračná páska je kreatívnou náhradou mašlí na darčekoch. Dodáva sa v rôznych vzoroch a farbách.

Mohlo by vás tiež zaujímať

 • Využite naše priehľadné lepiace pásky, aby ste opravili trhliny, vyvesili fotografie alebo zaistili dokonalý vzhľad svojich darčekov. Každá z nich je určená na konkrétnu skupinu problémov – nájdite si lepiacu pásku, ktorá bola vyrobená pre váš projekt.