1. Slovensko
 2. Značka Scotch™
 3. Často kladené otázky
Časté otázky

Časté otázky


Priehľadná lepiaca páska


Dekoračná lepiaca páska


Baliaca páska

 • Prečo existujú rôzne druhy baliacich pások?
  Pri navrhovaní každej z našich baliacich pások sme mali na pamäti konkrétny účel. Napríklad Scotch® Odolná lepiaca páska určená na prepravu je extrémne silná, aby balíky zostali počas prepravy neporušené, zatiaľ čo Scotch® Trvanlivá lepiaca páska určená na sťahovanie a uskladnenie obsahuje špeciálne lepidlo odolné voči UV žiareniu, ktoré je výborné na dlhodobé skladovanie pri vysokých i nízkych teplotách.
 • Scotch® Baliace pásky na krátky čas odolajú miernej vlhkosti, nie sú však navrhnuté tak, aby vydržali dlhodobé vystavenie poveternostným vplyvom.
 • Keďže využívajú obzvlášť silné lepidlá, môžu po nich po odstránení zostať nejaké zvyšky. Možno vám viac pomôže maskovacia páska.
 • 1: Odstráňte jadro pôvodnej lepiacej pásky. Na veľký valec umiestnite nový kotúč pásky a valec stlačte úplne nadol. Pri odvíjaní pásky skontrolujte, či lepivá strana smeruje nadol. 2: Vytiahnite pásku cez vodiacu lištu – v blízkosti rukoväte – a pod druhým, menším valcom. Niektoré zásobníky baliacej pásky tu majú pružinovú lištu. V takom prípade ju zatlačte dozadu, aby ste pásku ľahko prevliekli. 3: Pásku potiahnite cez zúbkovaný okraj. 4: Vyberte si pásku!
 • Nie. Farba pásky nemá žiadny význam. Baliace pásky sú najčastejšie priehľadné, sivobiele a hnedé. Mnohé z nich sú po nanesení transparentné, aby sa dal vidieť text, napríklad štítky s adresou.

Lepidlo

 • Koľko lepidla mám použiť?
  Závisí to od lepidla, ktoré používate, ako aj od toho, čo robíte. Pri všetkých lepidlách (okrem super lepidla) nanášajte tenkú, rovnomernú vrstvu úplne pokrývajúcu povrch, ktorý sa má nalepiť. Super lepidlo nanášajte úsporne. Dobrým pravidlom je naniesť jednu malú kvapku na každého 2,5 centimetra štvorcového povrchu, ktorý sa má zlepiť.
 • Uistite sa, že povrch je čistý, suchý a nie sú na ňom žiadne nečistoty. V prípade hladkých a pevných povrchov použite pieskový papier alebo drôtenku, aby ste povrch pred nalepením zdrsnili a dosiahli tak pevnejšie spojenie.
 • Najlepšie je jednoducho pevne utesniť uzáver.

Nožnice


Zásobníky