1. Slovensko
 2. Značka Scotch™
 3. O značke Scotch
O nás

O nás

My, ktorí pracujeme pre značku Scotch™, veríme vo vynaliezavosť a dôvtip. Naším poslaním je pomáhať ľuďom objavovať kúzlo praktických skúseností. No na to, aby ste prácu urobili dobre, potrebujete tie správne pomôcky. Od vytvorenia prvej transparentnej lepiacej pásky v roku 1930 ponúkali značky Scotch™ a 3M viac než 400 druhov lepiacich pások a nespočetné množstvo ďalších produktov, od lepidiel v spreji a lepiacich tyčiniek po zásobníky lepiacich pások. Pre každý projekt existuje ideálna pomôcka. Chceme vám ju pomôcť nájsť.

Brand Purpose

Veríme v nápaditosť

 • Podstatou vynaliezavosti je prispôsobiť sa, poradiť si aj pri nedostatku zdrojov a vyčariť niečo z toho, čo máte k dispozícii. Je to o používaní menšieho počtu materiálov, no šikovnejším spôsobom. A znamená to aj nájsť si tie správne pomôcky a snažiť sa ich použiť.

 • Vynaliezavosť je hlavná hodnota značky Scotch®. Vieme, že riešenie problémov je v konečnom dôsledku tvorivá činnosť. Týmto princípom sme sa riadili počas našej dlhej histórie objavovania a zároveň nás podnecuje k budúcim inováciám.


Historické medzníky

 • Scotch® Expressions lepiaca páska

  Súčasnosť: Scotch® Expressions lepiaca páska sa dodáva vo viac než 100 farbách a vzoroch. Súčasťou sortimentu je aj kriedová lepiaca páska a zmazateľná lepiaca páska, vďaka ktorej môžete text napísať, zmazať a znovu napísať či už kriedou alebo zmazateľnou fixkou, a to na každý povrch a bez neporiadku, ktorý by ste urobili pri použití sprejov a špeciálnych podkladov.

  2013: Návrhári značky Scotch® po prvýkrát za 60 rokov pretvorili aj ikonický zásobník v tvare hada. Nový Zásobník má modernejší, sofistikovaný tvar, ktorý sa dobre drží, čím sa zlepšilo pohodlie a jednoduchosť používania.

  1997: Na trh prichádza Scotch® Vyklápací Zásobník lepiacej pásky. Zásobník, ktorý môžete nosiť na ruke, vydáva vopred narezané kusy lepiacej pásky veľkosti 2" (5 cm). Vynález urýchľuje a zvyšuje pohodlie balenia darčekov, tvorenie a prípravu školských projektov.

 • Scotch® Magic™ Lepiaca páska

  1961: Spoločnosť 3M vynašla Scotch® Magic™ Lepiacu pásku. Inovačná lepiaca páska s matným povrchom je na papieri a obálkach svetlej farby prakticky neviditeľná. Na rozdiel od lesklých pások na ňu možno písať perom, ceruzkou alebo fixkou. Približne v tomto čase sa názov Scotch® Celofánová lepiaca páska zmenil na Transparentnú lepiacu pásku.

  1941 - 1945: Počas druhej svetovej vojny sa takmer celá výroba lepiacich pások sústredila na vojnové ťaženie. Spoločnosť 3M vyvíja a vyrába viac než 100 rôznych typov lepiacich pások, ktoré pomáhajú riešiť problémy vojnovej produkcie, ako boli pečatenie, identifikácia dielov, upevňovanie materiálov, ochrana a izolácia. Novým členom rodiny transparentných lepiacich pások sa v tomto čase stáva Scotch® Obojstranná páska, ktorá má lepidlo na obidvoch stranách.

 • Scotch® Celofánová lepiaca páska

  1939: Značka Scotch® privítala „hada“ – svoj ikonický ručný zásobník na lepiacu pásku. Prvá verzia bola z lisovaného plechu a o rok neskôr sa začal vyrábať aj model z lisovaného plastu.

  1932: Značka Scotch® uvádza na trh prvý odolný stolný zásobník na lepiacu pásku. Je vyrobený z liatiny a váži takmer 3 kg.

  1930: Mladý inžinier spoločnosti 3M Richard Drew vynašiel Scotch® Celulózovú lepiacu pásku. Táto páska, ktorá neskôr dostala názov celofánová páska, je atraktívny a voči vlhkosti odolný produkt, ktorú obchodníci s potravinami a pekári používajú na balenie balíkov. Vďaka tejto lepiacej páske si ľudia dokázali poradiť počas veľkej hospodárskej krízy – používali ju na jednoduché opravy predmetov v domácnosti.


Vedeli ste?
V roku 1930 sa z Richarda Drewa – mladého hráča na bendžo stal inžinier spoločnosti 3M, ktorý vynašiel prvú transparentnú lepiacu pásku. Mala plniť funkciu tesnenia odolného voči vlhkosti, ktorým sa uzatvárali v tom čase nastupujúce celofánové obaly potravín.

Unikátne spôsoby použitia Scotch® Lepiacej pásky

Unikátne spôsoby použitia Scotch® Lepiacej pásky

 • V roku 1925 vynašiel Richard Drew maskovaciu pásku, aby pomohol lakovačom automobilov pracovať bez poškodenia existujúcej farby. Netrvalo dlho a ľudia vymysleli nové spôsoby použitia pásky. Vynaliezavosť odvtedy neutícha a vyzerá to tak, že spôsoby využitia Scotch® Lepiacich pások sú prakticky neobmedzené. Uvádzame len niekoľko z vašich obľúbených kreatívnych spôsobov využitia.

 • Scotch® Transparentná páska slúžila ako ochrana proti korózii na vzducholodi Goodyear, pokryli sa ňou praskliny na jemnej škrupine oplodnených vajec holubov a moriek, z ktorých sa následne vyliahli mláďatá, a používala sa na opravu smerového kormidla lietadla. V roku 1946 došlo k poruche lietadla Taylorcraft, pretože kravy zožrali živicou pokrytý materiál smerového kormidla lietadla. Majiteľ lietadla pripevnil zvyšný materiál na prederavenú časť pomocou lepiacej pásky a odletel.