1. Slovensko
 2. Všetky výrobky 3M
 3. Lepidlá, tmely a plniče
 4. Konštrukčné lepidlá
 5. Sekundové lepidlá
 6. 3M™ Scotch-Weld™ povrchovo intenzívne sekundové lepidlo SI1500, 20 g

3M™ Scotch-Weld™ povrchovo intenzívne sekundové lepidlo SI1500, 20 g

3M ID 7100040836
 • Povrchovo intenzívne pre prirodzené látky, kožu, drevo, korok a drevo
 • Vďaka vysokej viskozite sa nedostane do spojov a štrbín
 • Lepidlo je ideálne pre vypĺňanie škár a lepenie na rôzne povrchy
 • Vďaka intenzívnemu povrchovému pôsobeniu si vyžaduje malú alebo žiadnu prípravu povrchov
 Viac
Zobraziť všetky podrobnosti

SPOJTE SA S NAMI!

Poďme spolupracovať! Produkty 3M sa neustále vyvíjajú, aby lepšie uspokojovali potreby zákazníkov. Ak potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre Váš projekt alebo máte ďalšie otázky týkajúce sa riešení 3M.
Zavolajte nám +421 2/491 052 11

Podrobnosti
 • Povrchovo intenzívne pre prirodzené látky, kožu, drevo, korok a drevo
 • Vďaka vysokej viskozite sa nedostane do spojov a štrbín
 • Lepidlo je ideálne pre vypĺňanie škár a lepenie na rôzne povrchy
 • Vďaka intenzívnemu povrchovému pôsobeniu si vyžaduje malú alebo žiadnu prípravu povrchov
 • Už jedna kvapka zaručuje pevnosť v ťahu až do 19 MPa

Aby sme dokázali vyriešiť jedinečné problémy s lepidlami, vytvorili sme 3M™ Scotch-Weld™ povrchovo intenzívne sekundové lepidlo SI1500. Ide o sekundové lepidlo s vysokou viskozitou, ktoré priľne na drsné, porézne, znečistení a kyslé substráty, vrátane dreva, kartónu, obklady, tkaniny, korok a kožu. Toto „sekundové lepidlo“ je ideálne pre vypĺňanie malých škár a jeho rýchly čas tvrdnutia pomáha, aby ste s prácou rýchlo postupovali vpred

3M™ Scotch-Weld™ povrchovo intenzívne sekundové lepidlo SI1500 je povrchovo intenzívnym kyanoakrylátom. Povrchovo intenzívne sekundové lepidlá sú ideálne pre nedostatočne priľnavé materiály a povrchy. Niektoré povrchy, ako sú určité typy dreva, sú kyslé alebo zásadité vo svojej podstate a zabraňujú bežným kyanoakrylátom tvrdnúť. Bežné kyanoakryláty tvrdnú v prostredí s neutrálnym pH. Náš produkt sa menej spolieha na povrchovú vlhkosť ako štandardné kyanoakryláty, čo sa týka rýchlosti tvrdnutia, a vysoká viskozita zaručuje vynikajúce vypĺňanie škár. Vďaka svojmu rýchlemu času tvrdnutia je žiadaným v priemyselnej výrobe, kde je potrebná vysoká rýchlosť. Čo sú sekundové lepidlá? Sekundové lepidlá sú formulácie na báze kyanoakrylátov, ktoré sú silné, rýchloschnúce lepidlá, ktoré sa používajú v priemysle ako aj v domácnostiach. Vo všeobecnosti sú akrylovými alebo inými chemickými živicami, ktoré rýchlo polymerizujú v prítomnosti vody (konkrétne hydroxidových iónov), pričom sa vytvárajú dlhé, silné reťazce, ktoré spájajú lepené povrchy dokopy. Kyanoakryláty majú zvyčajne krátku životnosť. V kvapalnej forme kyanoakryláty pozostávajú z monomérov kyanoakrylátových molekúl. V závislosti od určenej aplikácie alebo na uľahčenie manipulácie sa kyanoakrylátové lepidlo môže vyrobiť so zložkou, ako je dymová živica, vďaka ktorej je viac viskózne alebo gélovité. Keďže prítomnosť vlhkosti spôsobuje, že lepidlo tuhne, pri vystavení bežným hladinám vlhkosti vo vzduchu sa vytvorí tenká vrstva do niekoľkých sekúnd, ktorá do veľkej miery spomaľuje reaktívny vytvrdzovací proces. Z tohto dôvodu sa má kyanoakrylát aplikovať v tenkej vrstve, aby sa zabezpečilo, že reakcia napreduje rýchlo a že sa do primeraného času vytvorí pevné spojenie. Sekundové lepidlá od spoločnosti 3M sa dávkujú priamo z nádoby a rýchlo dosiahnu manipulačnú pevnosť pri izbovej teplote. Jedna kvapka na štvorcový palec z 3M™ Scotch-Weld™ povrchovo intenzívneho sekundárneho lepidla SI1500 dokáže spojiť mnoho plastov, gumu, kov a viac s pevnosťou v ťahu až do 2 900 psi.