• share

  Dajme Dňu Zeme tento rok skutočný význam!

  22 apríla 2017
  share

  • Deň Zeme je tu – Ďakujeme za vaše rozhodnutia!

   Dnes je 47. Deň Zeme – ideálny čas, aby sme sa zamysleli, aký pozitívny vplyv má naše konanie na životné prostredie, a aby sme sa opätovne zaviazali k ekologickejšej budúcnosti. Každodenné obchodné rozhodnutia sa môžu stať rutinou, ale výberom trvalo udržateľných riešení namiesto tých, ktoré majú vysoký potenciál globálneho otepľovania (GWP), ste pomohli ochrániť našu planétu nepredstaviteľným spôsobom.

   Pri hasení
   Možno ste už od nás počuli, že prechodom z hydrofluórokarbónov (HFC) s vysokým potenciálom globálneho otepľovania, ako je FM-200® (HFC-227ea) od spoločnosti Chemours, na 3M™ Novec™ 1230 Hasiacu Kvapalinu je možné emisie skleníkových plynov (GHG) znížiť o viac ako 99 percent. To je celkom pôsobivé, ale čo to znamená?

   Bežná inštalácia systému s kapacitou 1000 libier, ktorá využíva čistiacu látku s veľmi nízkym GWP, ako je kvapalina Novec 1230, namiesto prostriedku FM-200®, vám môže ušetriť až 1 183 metrických ton (ekvivalent (CO2) v emisiách skleníkových plynov. Podľa kalkulačky ekvivalentov skleníkových plynov americkej agentúry EPA sa tento súčet emisií rovná:
    

   • 2 835 386 míľam, ktoré prejazdí priemerné osobné vozidlo (emisie skleníkových plynov)
   • alebo spotrebe elektrickej energie 175 domácností za jeden rok (emisie CO2)

   A to je len jedna inštalácia. Čo sa stane, keď sa pozrieme na potenciálny dopad našich rozhodnutí na životné prostredie počas niekoľkých rokov inštalácií?

   Inštalácia systémov s využitím kvapaliny Novec 1230 namiesto HFC už viac ako 15 rokov umožňuje zníženie o viac ako 50 miliónov metrických ton ekvivalentu CO2 v globálnej inštalovanej základni hasiacich systémov. To sa rovná emisiám z:

   • Viac ako 115 miliónov spotrebovaných barelov ropy (emisie CO2)
   • Viac ako 5 miliárd galónov spotrebovaného benzínu (emisie CO2)

   A to je niečo, na čo môžeme byť všetci hrdí!

   Pri čistení rozpúšťadlami a pri odmasťovaní parou
   Aj výber 3M™ Novec™ Technických Kvapalín pri čistení rozpúšťadlami a pri odmasťovaní parou je trvalo udržateľnou voľbou v porovnaní so špeciálnymi kvapalinami Vertrel™ XF od spoločnosti Chemours, ktoré obsahujú HFC-4310mee s vysokým GWP. Podľa kalkulačky ekvivalentov skleníkových plynov americkej agentúry EPA už 100 kg HFC-4310mee dokáže vyprodukovať až 74,4 metrických ton emisií skleníkových plynov (ekvivalent CO2), čo sa rovná:
    

   • 178 285 míľam, ktoré prejazdí priemerné osobné vozidlo (emisie skleníkových plynov)
   • alebo 172 spotrebovaným barelom ropy (emisie CO2)

   V porovnaní so 100 librami 3M™ Novec™ 7100 Technickej Kvapaliny s nízkou hodnotou GWP môžete ušetriť viac ako 50 metrických ton ekvivalentu CO2 v emisiách skleníkových plynov.

   Pri každom rozhodovaní o kúpe čistiaceho prostriedku a rozpúšťadla môžeme spolu pozitívne ovplyvniť naše životné prostredie a našu budúcnosť.

   Vyskúšajte si sami kalkulačku ekvivalentov skleníkových plynov agentúry EPA a navštívte novú stránku 3M Novec, kde sa dozviete o ďalších dôvodoch pre výber trvalo udržateľných produktov.

   ©3M 2017. Všetky práva vyhradené.
   3M a Novec sú ochranné známky spoločnosti 3M.
   FM-200 a Vertrel sú ochranné známky spoločnosti 3M.
   Všetky ostatné ochranné známky sú vlastníctvom príslušných vlastníkov.

Prihlásiť sa na odber aktuálnych tém týkajúcich sa výrobkov 3M Novec

Nechajte si prehľady, ktoré napísali odborníci v oblasti protipožiarnej ochrany, čistenia rozpúšťadlami a prípravkov, zasielať do svojej schránky.