Termoregulácia

Zobraziť všetky produkty

Mnoho dnešných najväčších technologických postupov má jednu spoločnú vec: potrebu termoregulácie. Či už ide o kontrolu procesných teplôt pri výrobe polovodičových substrátových diskov alebo o elimináciu nadmerného tepla, ktoré generujú dátové centrá, výkonová elektronika alebo letecká elektronika, prenos tepla je rozhodujúci v širokej škále aplikácií, bez ktorých si náš moderný život nevieme predstaviť.

V spoločnosti 3M využívame vedu na zlepšenie životov na mnohých úrovniach. Naše 3M™ Novec™ Technické Kvapaliny sú vyvinuté tak, aby boli mimoriadne účinné v mnohých aplikáciách súvisiacich s prenosom tepla, ale zároveň aby pri tom neohrozili bezpečnosť pracovníkov a trvalú udržateľnosť životného prostredia. Novec Technické Kvapaliny sú dielektrické a nehorľavé, ponúkajú rôzne rozsahy prevádzkovej teploty a sú relatívne čistou alternatívou k tradičným chladiacim kvapalinám (ako je voda, vodný glykol alebo olej používané na prenos tepla), ktorá si vyžaduje nízku údržbu. Dajú sa využiť v mnohých aplikáciách od chladenia dosky na chladenie polovodičov až po imerzné chladenie v dátových centrách a chladenie leteckej elektroniky postrekom. Ak hľadáte lepší spôsob, ako poraziť teplo, požiadajte o pomoc spoločnosť 3M.

Stroje na výrobu počítačových substrátových diskov pre polovodičové a elektronické aplikácie.
Rozptýľte teplo, zlepšite výkon.

Bezpečné a trvalo udržateľné vysokovýkonné chladenie

Preskúmajte stránku Inteligentné, bezpečné a trvalo udržateľné

Použitie Novec Technických Kvapalín, ktoré sú špeciálne navrhnuté na prenos tepla, zabezpečí presný a spoľahlivý výkon a poskytne záruku, že ste splnili požiadavky na bezpečnosť a trvalú udržateľnosť. Použite chladiacu kvapalinu, ktorá je najmodernejšia a zodpovedá narastajúcim nárokom na modernú elektroniku.

 • Pohľad extrémne zblízka na komponent na doske s plošnými spojmi (PCB)
  Inteligentné riešenia pre súčasnú elektroniku

  Ak používate kvapalinu na prenos tepla, musíte v závislosti od aplikácie zohľadniť množstvo faktorov. Kvapaliny Novec majú:
   

  • Vysokú dielektrickú pevnosť, ktorá umožňuje kontakt s elektronikou
  • Vynikajúcu kompatibilitu materiálov, ktorá je ideálna pre vaše výrobky a zariadenia
  • Rôzne dostupné rozsahy prevádzkovej teploty, aby ste mohli presne riadiť svoje procesy
  • Sú kompatibilné s mnohými rôznymi procesmi a materiálmi
 • Dvaja laboranti skúmajú údaje a polovodičové substrátové disky vo výrobnom laboratóriu.
  Žiadne kompromisy pri bezpečnosti pracovníkov

  3M Novec Technické Kvapaliny majú širokú bezpečnostnú rezervu pre pracovníkov. Pri prechode zo staršej metódy chladenia na kvapaliny Novec vám práve tento aspekt prinesie istotu, že pomáhate chrániť ľudí, na ktorých stojí vaše podnikanie. Kvapaliny Novec sa vyznačujú týmito vlastnosťami:
   

  • Nízka toxicita
  • Nehorľavosť
 • Detailný pohľad na ruku v rukavici, ktorá drží kadičku so zelenou rastlinou a s kvapalinou vo vnútri.
  Environmentálne trvalo udržateľné možnosti chladenia

  Kvapaliny Novec sú vyvinuté ako vysokoúčinné riešenia, ktoré neohrozujú zodpovednosť za životné prostredie. Emisie skleníkových plynov vo vašej aplikácii môžete s kvapalinami Novec znížiť až o 99 %, ak nimi nahradíte kvapaliny na prenos tepla s obsahom perfluórovaných uhľovodíkov (PFC) alebo perfluórpolyéterov (PFPE). Kvapaliny Novec:
   

  • Majú nízky potenciál globálneho otepľovania (GWP)
  • Majú nulový potenciál poškodzovania ozónovej vrstvy (ODP)
  • Nepodliehajú predpisom o postupnom obmedzovaní výroby a spotreby

Novec Technické Kvapaliny na termoreguláciu

 • Oranžová fľaša s objemom 1 galónu s 3M Novec 7500 Technickou Kvapalinou na bielom pozadí.

  3M Novec Technické Kvapaliny sú výsledkom starostlivého technického vývoja pre plánované použitie ako kvapalín na prenos tepla. Naši technici vytvorili tieto kvapaliny tak, aby spĺňali najvyššie štandardy z hľadiska výkonu, bezpečnosti a trvalej udržateľnosti. Nemôžete nájsť, čo potrebujete? Hľadáte pomoc pri výbere? Neustále pracujeme na spôsoboch, ako čeliť novým výzvam.

   

  Bez ohľadu na to, aké sú vaše požiadavky na potrebu prenos tepla a aké sú vaše priemyselné a podnikateľské možnosti, dostupný rad kvapalín 3M Novec pre aplikácie na prenos tepla ponúka:
   

  • Široký rozsah prevádzkových teplôt
  • Jednotlivé produkty so širokým rozsahom prevádzkovej teploty

  Prevziať sprievodcu výberom produktov na prenos tepla (PDF, 79 kB)


Staviame na tradícii prenosu tepla pomocou 3M™ Fluorinert™ Kvapalín pre Elektroniku

 • Už viac ako 40 rokov vďaka mnohým úspešnými a inovatívnym aplikáciám určujú 3M Fluorinert Kvapaliny pre Elektroniku štandard pri priamom kontaktnom chladení v elektronickom priemysle. 3M Novec Technické Kvapaliny stavajú na tejto tradícii s mimoriadnym výkonom a zlepšenými vlastnosťami trvalej udržateľnosti. Kontaktujte nás a my vám pomôžeme pri výbere výrobku, ktorý najlepšie vyhovuje vašim špecifikáciám a cieľom.

  Zistite viac o Fluorinert Kvapalinách pre Elektroniku (PDF, 76 kB)


Chladenie polovodičového substrátového disku a zariadení

 • Ruky v rukaviciach držia lesklý polovodičový substrátový disk s modrým pozadím.

  Polovodiče sú základom zariadení a služieb, ktoré dnes pretvárajú náš svet. V snahe dosiahnuť väčší výkon v menších sústavách výroba substrátových diskov vyžaduje náročnú reguláciu teploty a presné procesy. Vybavte svoje výrobné laboratórium najnovšou chladiacou technológiou s využitím kvapalín Novec na prenos tepla.

  V mnohých štádiách procesu výroby polovodičov môžu tieto kvapaliny na prenos tepla poskytnúť účinný, nákladovo efektívny spôsob s nízkou údržbou pri regulácii procesových teplôt. Kvapaliny Novec nevyžadujú deionizáciu ako vodné chladivá, sú nehorľavé a poskytujú vynikajúcu teplotnú homogénnosť. Zistite, ako vám Novec Technické Kvapaliny pomôžu pri chladení bez kompromisov:
   

  • Chladenie pomocou studenej platne (CPC)
  • Plazmové leptanie
  • Automatizované testovanie
  • Chemická depozícia z plynnej fázy (CVD)
  • Fotolitografia (steppery)

Imerzné chladenie elektroniky

 • Pohľad zhora nadol na servery v dátovom centre ponorené do 3M Novec Technickej Kvapaliny pri ponorom chladení v kvapaline.
  Imerzné chladenie v dátových centrách

  Dátové centrá sú rozhodujúce pre všetky aspekty nášho života – od podnikania až po komunikáciu a zábavu. Veľké dátové centrá však spotrebúvajú obrovské množstvá elektrickej energie, najmä na chladenie. Imerzné chladenie s využitím kvapalín Novec umožňuje jednoduchú tepelnú konštrukciu a má potenciál znížiť náklady na spotrebu elektrickej energie dátového centra súvisiacu s chladením až o 97 %.

  Zistite viac o imerznom chladení v dátových centrách

 • Umelecká fotografia čírej kvapaliny, ktorá vystrekuje, s jasne modrým pozadím.
  Imerzné chladenie výkonovej elektroniky

  Výkonová elektronika je kľúčovou súčasťou mnohých výkonných aplikácií elektromotora. Konverzia výkonu, ktorú táto elektronika umožňuje, sa využíva takmer všade od vysokorýchlostných elektrických vlakov až po elektrické trakčné systémy používané v strojoch na zemné práce. Vyžaduje si však efektívne chladenie pri vysokej hustote, ktorú môže poskytnúť imerzný chladiaci systém na báze kvapalín Novec.

   

  Zistite viac o imerznom chladení výkonovej elektroniky


Chladenie elektroniky vo vojenskom a leteckom priemysle

 • Silueta vojenských vrtuľníkov lietajúcich pri západe slnka.

  Letecký priemysel a mnohé druhy špecializovaných vojenských zariadení potrebujú kompaktné, efektívne chladenie s vysokou spoľahlivosťou. 3M Novec Engineered Fluids majú vlastnosti požadované pre špeciálne požiadavky avioniky a iných kritických elektronických zariadení na chladiacom systéme. Sú tiež kompatibilné so systémami chladenia rozprašovaním používanými v leteckej a pozemnej aplikácii špičkovej kvality. Okrem chladiacich vlastností sú kvapaliny Novec nehorľavé ako polyalfaolefín (PAO) a sú oveľa menej neporiadne než chladiče oleja, čo umožňuje jednoduchšiu údržbu.


Nástroje a zdroje pre aplikácie súvisiace s prenosom tepla

Knižnica zdrojov

Ak máte otázky týkajúce sa kvapalín na prenos tepla a aplikácií súvisiacich s prenosom tepla, kontaktujte nás

3M Novec je viac ako len rad produktov – sme ľudia, ktorí zdieľajú vašu zanietenosť pri riešení problémov a zlepšovaní kvality života, a naše skúsenosti v širokej škále aplikácií a odvetví súvisiacich s prenosom tepla znamenajú, že sme jedinečne schopní pomôcť vám vyriešiť vaše problémy. Kontaktujte nás, ak máte akékoľvek otázky alebo ak máte záujem o:
 

 • Údaje o produktoch
 • Rady týkajúce sa aplikácie a osvedčené postupy
 • Pomoc pri objednávaní Novec Technických Kvapalín alebo pri voľbe kvapalín Novec a Fluorinert Kvapalín pre Elektroniku
 • Pomoc pri objednávaní vzoriek