Imerzné chladenie výkonovej elektroniky

Zobraziť všetky produkty

Schopnosť presne riadiť elektrické napätie vo veľkom meradle umožnila mnoho efektívnych, významných inovácií... Od vysokorýchlostných elektrických vlakov až po veterné turbíny a elektromotory na akékoľvek využitie od ťažkých strojov na zemné práce až po osobné elektrické vozidlá (EV). Zariadenie, ktoré riadi tento proces – vrátane meničov výkonu, tyristorov, IGBT a pohonov s premenlivou rýchlosťou – si však vyžaduje vysokoúčinné chladenie výkonovej elektroniky.

V spoločnosti 3M sme vyvinuli 3M™ Novec™ Technické Kvapaliny, ktoré slúžia ako vynikajúce kvapaliny pri imerznom chladení výkonovej elektroniky. Tieto dielektrické kvapaliny sú bezpečné pri kontakte s elektronikou a chladia elektrické zariadenia efektívne a rovnomerne prostredníctvom jednofázového alebo dvojfázového imerzného chladenia. Ponúkajú široké rozsahy prevádzkovej teploty, vynikajúcu kompatibilitu materiálov a jednoduchú údržbu. Vďaka týmto vlastnostiam je imerzné chladenie na báze kvapalín Novec vynikajúcou alternatívou k systémom chladenia vzduchom, vodou alebo olejom. A to všetko bez ohrozenia bezpečnosti pracovníkov alebo trvalej udržateľnosti životného prostredia. Pri vývoji elektrických strojov budúcnosti sa obráťte na kvapaliny 3M Novec, ktoré zabezpečia ich chladenie.

Umelecká fotografia čírej kvapaliny, ktorá vystrekuje, s jasne modrým pozadím.
Krok vpred s progresívnym chladením.

Potenciál imerzného chladenia v kľúčových aplikáciách súvisiacich s výkonovou elektronikou

Výkonová elektronika posúva svet dopredu. Spoločnosť 3M má desiatky rokov skúseností s chladením výkonovej elektroniky s využitím 3M™ Fluorinert™ Kvapalín pre Elektroniku. Teraz môže naša nová generácia kvapalín Novec pomôcť pri ich chladení prostredníctvom jednoduchého, efektívneho, vysokoúčinného imerzného chladenia s rozšíreným profilom trvalej udržateľnosti. Vďaka jednoznačným výhodám oproti existujúcim metódam chladenia stojí za to zvážiť potenciál kvapalín Novec pri chladení budúcich aplikácií s využitím výkonovej elektroniky, vrátane:

 • Vysokorýchlostný vlak v modernej železničnej stanici s ľuďmi na nástupišti.
  Vysokorýchlostný vlak

  Elektrické vysokorýchlostné vlaky menia spôsob, akým ľudia cestujú na dlhé vzdialenosti bezpečne, rýchlo a s výrazne nižším vplyvom na životné prostredie v porovnaní s lietaním alebo s inými porovnateľnými spôsobmi dopravy.

 • Ťažké stroje na zemné práce kopú zeminu pri východe slnka.
  Ťažké stroje

  Stroje na zemné práce dokážu doslova presúvať hory, ale ich výkon si vyžaduje obrovskú energiu a silu. Tie možno dodať efektívne prostredníctvom elektrických a hybridných pohonných systémov riadených výkonovou elektronikou.

 • Zelené pole s vysokými veternými turbínami s modrou oblohou a veľkými oblakmi.
  Veterné turbíny

  Využívanie veternej energie si vyžaduje komplexnú transformáciu mechanickej energie, ktorá sa mení s rýchlosťou vetra, na elektrickú energiu vhodnú pre elektrickú sieť.

 • Ropná plošina na ťažbu ropy a zemného plynu v oceáne.
  Podmorská ťažba ropy

  Morské dno je náročným prostredím pre výkonovú elektroniku používanú vo veľkoobjemových čerpadlách, vďaka ktorým je ťažba ropy efektívnejšia.

 • Dvere dvoch vysokorýchlostných výťahov vedľa seba s červenými stenami.
  Vysokorýchlostné výťahy

  Projektanti mrakodrapov musia zabezpečiť, aby sa ľudia rýchlo dostali do nových výšok. Nové vysokorýchlostné výťahy sú navrhnuté tak, aby spríjemnili a zjednodušili život a prácu vo vysokých budovách.

 • Elektrické vozidlo dobíja batériu na stanici.
  Automobilový priemysel

  Hromadné zavádzanie elektrických vozidiel závisí od výroby efektívnych a spoľahlivých pohonných jednotiek, ktoré využívajú výkonovú elektroniku na prenos energie z batérií na kolesá, a infraštruktúru a káble na rýchle nabíjanie.


Účinnosť chladiacich riešení novej generácie

 • Oranžová fľaša s objemom 1 galónu s 3M Novec 7100 Technickou Kvapalinou na bielom pozadí.

  Vyvinuli sme 3M Technické Kvapaliny, ktoré vyniknú v aplikáciách na báze prenosu tepla. Vďaka našej spolupráci s poprednými výrobcami výkonovej elektroniky rozumieme požiadavkám kladeným na kvapaliny na prenos tepla, ktoré sa používajú pri imerznom chladení elektroniky, a ponúkame produkty, ktoré sa vyznačujú:
   

  • Širokou škálou prevádzkových teplôt na použitie v rôznych aplikáciách
  • Možnosťami, ktoré sú kompatibilné so systémami jednofázového alebo dvojfázového imerzného chladenia
  • Vynikajúcou kompatibilitou materiálov na prevenciu poškodenia zariadení
  • Rozsahom bodov varu, tlaku nasýtených pár a hustoty
  • Vysokou dielektrickou pevnosťou, ktorá zabezpečuje bezpečnosť pri kontakte s elektronikou

  Prevziať sprievodcu výberom produktov na prenos tepla (PDF, 79 kB)

  Zobraziť abstrakt z bielej knihy o imerznom chladení IEEE pre výkonovú elektroniku v trakčných systémoch


Ďalšia fáza v našich dlhoročných skúsenostiach s chladením výkonovej elektroniky

 • 3M Fluorinert Kvapaliny pre Elektroniku sa používajú na imerzné chladenie výkonovej elektroniky už celé desaťročia. Spoločnosť 3M teraz uplatňuje tieto skúsenosti pri aplikácii 3M Novec Technických Kvapalín, ktoré majú rovnaké charakteristiky a zvýšený profil trvalej udržateľnosti. Kontaktujte nás a my vám pomôžeme pri výbere výrobku, ktorý najlepšie vyhovuje vašim špecifikáciám a cieľom.


Novec: Inteligentnejšie riešenie než iné alternatívy chladenia

Chladenie výkonovej elektroniky s využitím Novec Technických Kvapalín v imerznom chladiacom systéme ponúka veľa výhod oproti alternatívnym metódam.

 • Ikona bieleho ventilátora na fialovom pozadí predstavuje chladenie vzduchom.
  Novec versus vzduch

  Imerzné chladenie zabezpečí konzistentnejšie a efektívnejšie chladenie než vzduch. To umožňuje väčšiu hustotu elektronických komponentov, čo je rozhodujúce pri tvorbe menšej výkonovej elektroniky.

 • Biela ikona kvapkajúcej vodovodnej batérie na fialovom pozadí predstavuje chladenie vodou.
  Novec versus voda

  Použitie vody na chladenie výkonovej elektroniky je veľmi zložité, aby sa zaručilo, že sa voda nedostane do kontaktu s elektronikou, a aby nevznikol skrat. Novec Technické Kvapaliny sú dielektrické a bezpečné pri kontakte s elektronikou, čo zjednodušuje celý systém.

 • Tri biele kvapôčky kvapaliny na fialovom pozadí, čo predstavuje imerzné chladenie olejom.
  Novec versus olej

  Rôzne oleje, ktoré sa niekedy používajú na prenos tepla pri imerznom chladení výkonovej elektroniky, sú pri určitej teplote všetky horľavé. Zároveň zanechávajú zvyšky. Novec Technické Kvapaliny sú nehorľavé, teda poskytujú vyššiu bezpečnosť a nezanechávajú žiadne zvyšky, čo uľahčuje údržbu.


Plný výkon bez kompromisov

 • Veľký zelený strom na zelenom poli s jasne modrou oblohou.

  Rad Novec sľubuje výkon bez kompromisov. Naši technici cielene vyvinuli Novec Technické Kvapaliny s ohľadom na bezpečnosť pracovníkov a trvalú udržateľnosť životného prostredia. Tieto kvapaliny sa vyznačujú nasledujúcimi vlastnosťami:
   

  • Široká bezpečnostná rezerva pre pracovníkov a nehorľavosť
  • Nízky dopad na životné prostredie s nulovým potenciálom poškodzovania ozónovej vrstvy (ODP) a nízkym potenciálom globálneho otepľovania (GWP) v porovnaní s bežnými chladiacimi kvapalinami s obsahom uhľovodíkov
  • Súlad s prísnymi predpismi – nepodliehajú plánovanému obmedzeniu ani postupnému obmedzovaniu spotreby a výroby

Nástroje a zdroje na chladenie výkonovej elektroniky

Knižnica zdrojov Novec

Kontaktujte nás so všetkými otázkami týkajúcimi sa imerzného chladenia výkonovej elektroniky

3M Novec je viac ako len rad produktov – sme ľudia, ktorí zdieľajú vašu zanietenosť pri riešení problémov a zlepšovaní kvality života, a naše skúsenosti v oblasti imerzného chladenia a výkonovej elektroniky znamenajú, že sme jedinečne schopní pomôcť vám vyriešiť vaše problémy. Obráťte sa na nás, ak máte akékoľvek otázky alebo ak hľadáte:
 

 • Pomoc pri kontaktovaní výrobcov systémov imerzného chladenia
 • Pomoc pri objednávaní Novec Technických Kvapalín alebo pri voľbe kvapalín Novec a Fluorinert Kvapalín pre Elektroniku
 • Informácie o kúpe testovacích vzoriek
 • Údaje o produktoch
 • Rady týkajúce sa aplikácie a osvedčené postupy