1. Skupina odborníkov
Skupina odborníkov

Spoznajte skupinu odborníkov

V rámci značky FUTURO™ navrhujeme naše produkty tak, aby podporovali lepšiu kvalitu života našich zákazníkov. Aby značka FUTURO zostala jedným z najdôveryhodnejších mien v oblasti dláh a podporných pomôcok, všetky naše produkty podporuje naša odborná skupina inžinierov a lekárov.Títo odborníci skúmajú, vyvíjajú a testujú tak existujúce, ako aj nové produkty a spájajú skúsenosti z praxe s potrebami spotrebiteľov.
Vďaka tomu sa k vášmu miestnemu predajcovi dostane len to najlepšie. Je to potrebné na to, aby sa v našom inovačnom rade produktov odzrkadľovali najpokročilejšie informácie, nápady a riešenia. Pri tom všetkom máme na pamäti jeden cieľ – pomôcť vám žiť čo najplnohodnotnejší život.


Ralph Buschbacher, M.D

Odborník na pohybový aparát – vedúci odbornej skupiny značky FUTURO

Ralph Buschbacher, M. D. poskytuje odbornej skupine značky FUTURO cenné poznatky z oblasti fyzikálnej medicíny a zároveň tím vedie.
Úlohou dr. Buschbachera je zabezpečovať, aby jeho tím mal k dispozícii najmodernejšie zariadenia a zdroje na výskum, vývoj a testovanie nových materiálov, technológií a produktov, ako aj spájať poznatky všetkých členov tímu. Značka FUTURO vďaka tomu môže ponúkať produkty vysokej kvality, ktoré od nej spotrebitelia očakávajú.

 • Ralph Buschbacher

  Je autorom rozsiahleho množstva publikácií a výskumným pracovníkom, ktorý vykonáva pohybovú medicínu s dôrazom na choroby z povolania. Dr. Buschbacher poskytuje značke FUTURO výhodu v podobe svojich poznatkov, vrátane toho, ako môžu podporné pomôcky zmierniť príznaky stavov spôsobených svalovou slabosťou a ochoreniami kĺbov.

  Vďaka jeho odbornosti je každá podporná pomôcka značky FUTURO špičkovým produktom zdravotníckej techniky.

  Dr. Buschbacher začal svoje štúdium na univerzite vo Virgínii, kde absolvoval univerzitné i postgraduálne štúdium. V univerzitnej nemocnici Medical College of Virginia bol zvolený za hlavného rezidenta vo svojej rezidenčnej skupine. Je tiež aktívny spisovateľ, ktorý vydal viac než 50 rukopisov, 25 knižných kapitol a 11 kníh o pohybovej medicíne. V súčasnosti pripravuje 8 kníh, ktoré sa týkajú jeho špecializácie. Dr. Buschbacher pracoval šesť rokov ako vydavateľ informačného bulletinu Asociácie akademických fyziatrov a je členom jej správnej rady.


Janette Cothrelová, OTR

Terapeut pre choroby z povolania

Janette Cothrelová, OTR, je zrejme najvšestrannejšou členkou odbornej skupiny značky FUTURO™. Súčasťou jej pestrej a cennej zmesi zručností je liečba chorôb z povolania, fyzická rehabilitácia, psychológia a vývoj produktov.
V rámci svojej práce v odbornej skupine značky FUTURO rada asistuje pri vývoji produktov, ktoré uspokojujú potreby spotrebiteľov.

 • Janette Cothrelová

  Niekoľko rokov strávila v zdravotnom centre Methodist Occupational Health Center v Indianapolise, kde vyšetrovala a liečila zranenia horných končatín a venovala sa programom zameraným na návrat ľudí do zamestnania a hodnoteniu pracovísk. Naposledy pracovala ako členka tímu skupiny, v ktorom hodnotila a odporúčala program 0-3 „First Steps“ prostredníctvom nemocnice Riverview v Noblesville v štáte Indiana.

  Venovala sa rehabilitácii dospelých pacientov v nemocnici Our Lady of the Lake Hospital v Baton Rouge v Lousiane a vo vzdelávacích systémoch v Lake County v štáte Illinois a v Lawrence Township v Indiane.

  Je držiteľkou patentu USA na adaptívne odevy.

  Janette Cothrelová v súčasnosti študuje, aby získala magisterský titul z psychológie. Na Ohio State Univerzity získala titul bakalára vied so zameraním na terapiu chorôb z povolania.


Ryan Gaynor, PT, MS, ART

Fyzioterapeut

Keďže veľké množstvo našich produktov nosia jednotlivci, ktorí sa zotavujú zo zranení, značka FUTURO™ je rada, že má vo svojej odbornej skupine certifikovaného a uznávaného fyzioterapeuta. Ryan Gaynor poskytuje cenné informácie a poznatky, vďaka ktorým sú naše produkty ešte účinnejšie a užitočnejšie.

 • Ryan Gaynor

  Pôsobí ako fyzioterapeut v zariadení Freedom Physical Therapy Services, S.C. v Milwaukee, kde má svoju súkromnú prax so zameraním na ortopedické ochorenia a s dôrazom na manuálnu terapiu. Pred svojou súčasnou pozíciou strávil šesť rokov v nemocnici Methodist Hospital v Indianapolise, kde pracoval s celoštátne uznávanými chirurgmi v zariadení Methodist Sports Medicine a s fyziatrami z Indiana University School of Medicine. Zameriaval sa na liečbu ortopedických zranení, predovšetkým na kompenzačný systém pre zamestnancov.

  Počas svojho pobytu v Indianapolise sa stal certifikovaným poskytovateľom techník aktívneho uvoľňovania – Active Release Techniques™ (ART)*, čo je systém liečby poranení mäkkých tkanív, ktorý si medzi športovcami získal širokú podporu. Pôsobil ako konzultant pre úrazy mäkkých tkanív v profesionálnom futbalovom klube Indianapolis Colts, kde spolupracoval s chirurgom tímu Dr. Tomom Klootwykom a pomáhal liečiť ťažké prípady.

  Gaynor je člen Americkej asociácie pre fyzioterapiu.

  Je držiteľom magisterského titulu z fyzioterapie, ktorý získal na University of Indianapolis, kde zároveň získal aj titul bakalára.

  *Active Release Techniques™ je registrovaná ochranná známka spoločnosti Active Release Techniques, LLC.


Beth Gramzová

Hlavná inžinierka pre vývoj produktov

Beth Gramzová prináša do skupiny odborníkov značky FUTURO™ kombináciu dvoch neoceniteľných zručností – v biomedicínskej technike a navrhovaní zdravotných pomôcok.

 • Beth Gramza

  Beth Gramzová pracovala viac než desať rokov na oddelení vývoja produktov, kde navrhovala opory. Jej práca je dôležitá pri navrhovaní moderných produktov, ktoré našim zákazníkom poskytujú správnu oporu a komfort. Najpozoruhodnejšie je jej pôsobenie vo funkcii hlavnej návrhárky našich nových produktov FUTURO™ Reversible Splint Wrist Brace a Deluxe Thumb Stabilizer, ktoré dodnes patria medzi tie technologicky najvyspelejšie produkty v ponuke FUTURO™.

  Pred prácou pre značku FUTURO™ pracovala v biomedicínskej start-upovej spoločnosti, kde navrhovala a testovala pomôcky na liečbu kongestívneho zlyhania srdca. Predtým vyvíjala, navrhovala a testovala prilby určené na použitie pri lyžovaní a snowboardingu.

  Beth Gramzová získala v roku 1998 diplom v odbore biomedicínskej techniky na univerzite v Syrakúzach.


Sherry Hinds

Inžinierka pre vývoj produktov

Nič nenahradí skúsenosti a Sherry Hindsová do skupiny odborníkov značky FUTURO™ prináša viac než tri desaťročia skúseností s vývojom produktov FUTURO™.

 • Sherry Hinds

  Ako inžinierka pre FUTURO™ má so značkou a jej produktmi takmer 34 rokov skúseností. Má rozsiahlu prax vo vývoji produktov a pracovala aj ako rezidenčný odborník FUTURO na pančuchový tovar.

  Sherry Hindsová pracovala aj na oddelení zabezpečovania kvality FUTURO, kde testovala a hodnotila suroviny a hotové výrobky. Okrem toho asistuje inžinierom, ktorí vyvíjajú produkty, pri vytváraní prototypov nových produktov.


Jeff Krauser

Manažér vývoja produktov

Počas 13 rokov v pozícii člena skupiny odborníkov značky FUTURO™ bol prínos Jeffa Krausera užitočný pri vývoji sortimentu produktov FUTURO vysokej kvality.

 • Jeff Krauser

  Jeff Krauser sa viac než desaťročie venoval príprave návrhov produktov s prvotriednou možnosťou reprodukcie a efektívnosťou – vďaka čomu má každý produkt FUTURO tú najvyššiu kvalitu a nepretržite podáva najvyšší výkon. Jeho znalosti techník priemyselného inžinierstva a riadenia dodávateľského reťazca skracujú čas produkcie a distribúcie, vďaka čomu sú produkty FUTURO rýchlo dostupné u vášho miestneho predajcu.

  Jeff Krauser prináša do cyklu vývoja produktov FUTURO aj hlboké poznatky o ergonómii a kumulatívnych traumatických zraneniach (CTD). Jeho vedomosti a odborné poznatky mu umožňujú navrhovať produkty, ktoré podporujú zdravé držanie tela a polohy kĺbov, čo pomáha pri bezpečnom a pohodlnom hojení.

  Jeff Krauser má titul bakalára v odbore priemyselného inžinierstva, ktorý získal na univerzite v Cincinnati.


Jeremy Jacobs

Inžinier pre vývoj produktov

Jeremy Jacobs je ako najnovší člen skupiny jej jedinečným a dôležitým prvkom. Dokáže pochopiť formu, ako aj funkciu produktu. Navrhoval všetko od grafiky a komplikovaných bazénov až po tematické prostredia pre zoologické záhrady. Počas svojej kariéry návrhára si osvojil mnoho rôznych zručností, ktoré má v talóne a môže ich použiť ako inžinier pre vývoj produktov. Hoci si jeho každodenné úlohy vyžadujú používanie dostupných počítačových programov a množstiev testovacích dát, na začiatku projektu stále rád používa obyčajnú ceruzku a papier. Jeremy Jacobs je možno v odbore nový, ale už teraz jeho prítomnosť cítiť v podobe celého radu patentov a tímového ocenenia.

 • Jeremy Jacobs

  Skôr než sa stal členom skupiny, v radoch FUTURO™ pracoval ako partner, ktorý asistoval vývojárom a vykonával testy materiálov v ich testovacích laboratóriách. Robil to niekoľko rokov, pričom medzitým študoval na univerzite v Cincinnati odbor strojárenských technológií a získal titul bakalára. Po ukončení štúdia v roku 2012 sa stal oficiálnym členom tímu. Jeremy Jacobs má aj diplom z technológií priemyselného dizajnu, ktorý získal na inštitúte Art Institute v Pittsburghu.


Shawn Busch

Quality Manager

Shawn Busch prináša do tímu hlboké poznatky o systémoch kvality. V súčasnosti zodpovedá za systémy kvality a regulačné záležitosti týkajúce sa značky FUTURO™. Spolu so svojím tímom nepretržite hodnotí produkty a hľadá spôsoby vylepšenia s cieľom zachovať vynikajúcu kvalitu sortimentu produktov FUTURO. Vďaka tomuto procesu majú naši spotrebitelia k dispozícii produkt, na ktorý sa môžu spoľahnúť, že im zabezpečí pohodlie, oporu, bude mať správnu veľkosť a trvanlivosť, aby splnil ich potreby.

 • Shawn Busch

  Pred príchodom do tímu FUTURO strávil 20 rokov v oblasti podpory výroby pomocou prísnych systémov kvality. V tomto období získal niekoľko certifikátov vrátane čierneho opaska Six Sigma.

  Shawn Busch má titul bakalára v odbore mechanického inžinierstva, ktorý získal na Daytonskej univerzite v Ohiu.


Michael Stonnington, M.D.

Chirurg – ortopéd

Michael Stonnington, M. D. ako atestovaný chirurg so špecializáciou na traumatológiu, úplnú náhradu kĺbov a športové lekárstvo výrazne zvyšuje hodnotu odbornej skupiny značky FUTURO v pozícii konzultanta pre ortopédiu.

 • Michael Stonnington

  Dr. Stonnington sleduje najnovšie technológie a techniky, aby produkty značky FUTURO ponúkali spotrebiteľom pohodlie, podporu a boli vhodné pre rôzne ochorenia. Neustále sa zúčastňuje školení zameraných na aktuálne a najnovšie poznatky v oblasti traumatológie a všeobecnej ortopedickej chirurgie. Nedávno napísal dve kapitoly do významnej učebnice o pohybovom aparáte.

  Dr. Stonnington je tiež jedným zo zakladajúcich riaditeľov oddelenia ortopedickej traumatológie v nemocnici Forrest General Hospital, čo je najvýznamnejšia nemocnica v oblasti traumatológie v Mississippi, ktorá poskytuje okamžitú a pokročilú starostlivosť v oblasti ortopedickej chirurgie pre závažné a život ohrozujúce traumatické úrazy.

  V roku 1988 sa stal členom rezervy vojenského letectva a tri roky aktívne slúžil na leteckej základni Keesler ako chirurg – ortopéd. Počas svojej kariéry vo vojenskom letectve pôsobil ako podplukovník v mobilnej chirurgickej jednotke. Medzi jeho povinnosti patrilo vyučovanie chirurgie na bojisku, v súvislosti s čím cestoval do Nepálu, kde vzdelával Nepálsku kráľovskú armádu.

  Dr. Stonnington je držiteľom bakalárskeho titulu s vyznamenaním, ktorý získal na University of Virginia, a lekárskeho diplomu z Duke University. Okrem toho absolvoval aj rozsiahly vzdelávací program v oblasti ortopedickej chirurgie na Floridskej univerzite, kde sa intenzívne vzdelával v ortopédii, úrazovej chirurgii, komplexnej chirurgii pri artritíde a športovému lekárstvu.


Ed Weaver

Samostatný projektant

Ed Weaver prináša do odbornej skupiny značky FUTURO™ cennú perspektívu talentovaného samostatného projektanta.

V súčasnosti navrhuje lekárske ortopedické dlahy FUTURO triedy I, ktoré sú určené na globálny predaj na masovom maloobchodnom trhu. Medzi jeho povinnosti patrí dohľad nad laboratóriom na testovanie materiálov a inžinierskym kooperatívnym programom v rámci značky FUTURO.

 • Ed Weaver

  Skôr než začal pracovať pre značku FUTURO, pôsobil ako elektromechanický projektant, ktorý navrhoval elektrické/mechanické výstražné systémy triedy I & II upozorňujúce na hyper a hypotermiu a nízky prietok kvapalín, ktoré sú určené na globálne použitie v nemocničných operačných miestnostiach. Ako aplikačný inžinier navrhoval systémy inštrumentácie/kontroly procesov v pozícii konzultanta pre celý rad amerických výrobných spoločností.

  Pôsobil tiež ako projektový inžinier pre jednorazové asistenčné pomôcky pre príležitosti na zamestnanie osôb s postihnutím. Pracoval pre úrad pre kompenzáciu zamestnancov v Ohiu, úrad pre služby zrakovo postihnutým, úrad pre pracovnú rehabilitáciu a komisiu pre rehabilitačné služby v Ohiu.

  Je držiteľom bakalárskeho titulu z aplikovanej vedy v oblasti strojného inžinierstva a vedľajšej špecializácie na matematiku, ktorú získal na Youngstown State University v roku 1992.


Dominic Julian

Hlavný inžinier pre vývoj produktov

Dominic Julian prináša do odbornej skupiny jedinečný pohľad a skúsenosti. Vďaka svojim skúsenostiam v pozícii certifikovaného atletického trénera má 13 rokov praxe v navrhovaní a vývoji zdravotných pomôcok.

 • Dominic Julian

  Viac ako desaťročie sa venoval vývoju produktov na základe úrazových stavov a biomechaniky. Jeho skúsenosti a odborné poznatky prispeli k vzniku rôznych produktov, v ktorých sa spája vyspelý dizajn a nové materiály, aby spĺňali narastajúce potreby našich zákazníkov. Počas tohto obdobia mal čoraz viac zodpovednosti, ktorá sa týkala väčšiny činností spojených s produktmi, vrátane návrhu produktov, výroby, kvality, školení a vývoja obalov.

  Skôr než začal pracovať pre FUTURO Products, pôsobil ako atletický tréner na univerzitnej úrovni. V rámci toho bol aj členom lekárskeho tímu, ktorý sa venoval optimalizácii celkového dobrého stavu športovca vrátane predchádzania zraneniam, vyšetrení, liečby a rehabilitácie. Dominic Julian získal bakalára prírodných vied v odbore športového tréningu na Boston University a následne magisterský titul v odbore administratívnych štúdií na Boston College.


Joann Lohrová, M.D.

Riaditeľka Cievneho laboratória Johna J. Cranleyho v nemocnici Good Samaritan Hospital

Dr. Joann Lohrová bola riaditeľka Cievneho laboratória Johna J. Cranleyho v nemocnici Good Samaritan Hospital a členka jeho personálu od roku 1992. Zároveň pôsobí ako pomocná riaditeľka rezidenčného programu v oblasti cievnej chirurgie v nemocnici Good Samaritan Hospital. V roku 1983 získala magisterský titul na University of Wisconsin-Madison. Potom absolvovala rezidenčné programy zamerané na internú medicínu na University of Colorado a Marshfield Clinic. V rokoch 1985 až 1990 absolvovala rezidenčný program zameraný na všeobecnú chirurgiu v nemocnici St. Joseph Mercy Hospital v Pontiacu v štáte Michigan. Od roku 1990 do roku 1992 pôsobila ako rezidenčná lekárka so špecializáciou na cievnu chirurgiu v nemocnici Good Samaritan Hospital a v rokoch 1990 a 1991 získala cenu Kachelmacher Memorial Fellow Award na klinike Kachelmacher Memorial Clinic v Logane v štáte Ohio. Od júla 1992 do roku 1997 bola jednou z riaditeliek kliniky. Od roku 1991 je diplomovanou pracovníčkou Amerického združenia chirurgov a získala ďalšiu kvalifikáciu v odbore všeobecnej cievnej chirurgie a urgentnej chirurgickej starostlivosti. Je členka Amerického kolégia chirurgov. Pôsobila ako redaktorka pre niekoľko časopisov a vydala a predstavila mnoho výskumných štúdií.

 • Joann Lohrová

  Dr. Lohrová je autorkou niekoľkých knižných kapitol o neinvazívnom zobrazovaní ciev a využití vaskulárnych laboratórií. Je registrovaná cievna technička, ktorá pomáhala založiť a udržiavať akreditáciu vaskulárneho laboratória v nemocnici Good Samaritan Hospital, ktorú nemocnici udelil Medzispoločenský výbor pre akreditáciu vaskulárnych laboratórií (ICAVL), a pôsobila ako medicínska a technická riaditeľka tohto laboratória.

  Dr. Lohrová zastávala viacero funkcií v niekoľkých celoštátnych spoločnostiach a bola členkou výkonných výborov Spoločnosti pre cievnu chirurgiu (SVS), Amerického venózneho fóra (AVF) a Spoločnosti pre klinickú cievnu chirurgiu (SCVS). Nedávno zostavila osnovy cievnej medicíny pre program riaditeľov v odbore cievnej chirurgie. Je bývalou prezidentkou AVF a SCVS. Je členkou vzdelávacej rady SVS a predsedníčkou výboru, ktorý sa zaoberá prípravou nových rezidenčných programov. Je uznávanou členkou Spoločnosti pre cievnu chirurgiu. Je jednou z predsedníčok vzdelávacej rady AVF. Od roku 1992 sa venuje cievnej chirurgii v Cincinnati. Je členkou medicínskeho výkonného výboru nemocnice Good Samaritan Hospital, kde plní aj úlohu sekretára/pokladníka.

Sledujte značku FUTURO™:
FUTURO je ochranná známka spoločnosti 3M.
Zmeniť lokáciu
Slovensko - Slovensky