Výsledky vyhľadávania 
jednorazové-respirátory

Jednorazové respirátory

Prach a nečistoty vo vzduchu je možné pozorovať. Existuje však veľa častíc, ktoré ohrozujú vaše dýchacie cesty a ktoré je nie vždy možné vidieť voľným okom.

Nájst produkt
 • Typ respirátora  

 • Pohodlné dýchanie čistého a bezpečného vzduchu je dôležité pre zdravie pracovníkov a morálku na pracovisku.

  Jednorazové respirátory od 3M kombinujú ergonomický dizajn s komfortným vybavením a patentovanými technológiami, ktoré uľahčujú dýchanie a pohodlnú ochranu proti nebezpečným časticiam.

 • Ostatné zdroje pre bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci

  Domov
  Ostatné 3M ochranné produkty
  Kontaktujte nás


 • Časticové respirátory 3M™ Aura™ 9300+Gen3

  Časticové respirátory 3M™ Aura™ 9300+Gen3

  Už tretia generácia nášho najpredávanejšieho respirátora 3M Aura, ponúka pohodlnú a spoľahlivú ochranu FFP3 v kombinácii s 3-panelovým skladacím dizajnom. Disponuje praktickými úchytmi, prešívanými páskami s farebným kódovaním pre jednoduchú identifikáciu a perforovaný horný panel, ktorý znižuje zahmlievanie okuliarov.

  Prezrieť produkty

 • Skladacie filtračné polomasky 3M™ Aura™ série 9300+

  Skladacie filtračné polomasky 3M™ Aura™ série 9300+

  Rad jednorazových respirátorov 3M™ Aura™ 9300+ je výsledkom nepretržitého vývoja spoločnosti 3M, ktorý zvyšuje komfort. Overený skladací dizajn je vhodný pre širokú škálu tvarov a veľkostí tváre, a tiež umožňuje väčší pohyb tváre pri reči, čím sa respirátor stáva oveľa pohodlnejším.

  Prezrieť produkty

 • Mušľové filtračné polomasky série 3M™ 8300

  Mušľové filtračné polomasky série 3M™ 8300

  Užite si pohodlie jednorazových respirátorov 3M™ radu 8300, ktoré sedia väčšine tvarov a veľkostí tváre. Naša úžasne mäkká, polstrovaná výstelka poskytuje okamžitý a trvalý komfort, kým ich robustný dizajn robí rad 8300 odolným – a to všetko zlepšuje pocit z nosenia pre používateľa.

  Prezrieť produkty

 • 3M™ 8825+ a 8835+ mušľové respirátory

  3M™ 8825+ a 8835+ mušľové respirátory

  Získajte bezpečie a výnimočný komfort s jednorazovými respirátormi radu 3M™ Premium. Disponujú ľahkou konštrukciou, filtráciou a umožňujú jednoduché dýchanie. Naše respirátory spĺňajú požiadavky testu zanesenia respirátorov FFP, čo znamená, že je možné ich použiť pre viac ako jednu zmenu.

  Prezrieť produkty

 • 3M™ mušľové respirátory radu 8000

  3M™ mušľové respirátory radu 8000

  Jednorazové respirátory radu 8000 3M™ poskytujú ľahkú, pohodlnú a účinnú ochranu dýchacích ciest proti prachu a aerosólu. Naše respirátory majú vypuklý tvar s nosnou svorkou a dvojitými páskami, ktoré zabezpečujú pohodlné nosenie.

  Prezrieť produkty


Špeciálna séria respirátorov

 • Rad filtračných polomasiek na zváranie

  Rad filtračných polomasiek na zváranie

  Respirátory 3M 9925 a 9928 boli navrhnuté špeciálne na zváranie. Poskytujú ochranu pred ozónom, zváracím dymom a nepríjemným organickým zápachom.
  Poskytujú ľahkú, účinnú, pohodlnú a hygienickú ochranu dýchacích ciest proti prachu, aerosólu a kovovým výparom, sú odolné voči zaneseniu pri dlhodobom používaní a účinne odstraňujú nahromadené teplo a vlhkosť. Exhalačný ventil 3M™ Cool Flow™ znižuje tvorbu tepla, najmä v horúcich a vlhkých pracovných podmienkach.

  Prezrieť produkty

 • Respirátory proti zápachu

  Respirátory proti zápachu

  Respirátory proti zápachu boli vyvinuté tak, aby poskytovali ľahkú, efektívnu, pohodlnú a hygienickú ochranu dýchacích ciest pre konkrétne pracovné prostredie, od leptania kovu až po triedenie odpadu. Tieto špeciálne respirátory, ktoré pomáhajú chrániť pred prachom a aerosólom, obsahujú tiež integrovanú vrstvu aktívneho uhlia, ktorá poskytuje úľavu od niektorých nepríjemných pachov (fluorovodík, organické pary alebo kyslé plyny pod úrovňou PEL).

  Prezrieť produkty


Videá


Zdroje

 • Ako si správne vybrať

  Ako si správne vybrať

  Pozrite si naše štyri kroky na správnu ochranu dýchacích ciest, aby ste vedeli, akým spôsobom vybrať tú najlepšiu ochranu adekvátnu pre prostredie, v ktorom pracujete.

  Zistiť viac

 • Fit testy

  Fit testy

  Úzko tesniace respirátory môžu poskytovať očakávanú ochranu len vtedy, ak správne sedia. Pomocou nášho komplexného sprievodcu sa dozviete, aké sú základné kroky pri testovaní vhodnosti respirátora.

  Zistiť viac


Ďalšie zdroje

 • Norma EN 149:2001+A1:2009

  Jednorazové respirátory spĺňajú požiadavky európskej normy EN 149: 2001 + A1: 2009, filtračné respirátory na tvár sú použiteľné len proti pevným časticiam a neprchavým kvapalinám. Výrobky sú klasifikované podľa účinnosti filtrovania a maximálneho celkového prieniku (FFP1, FFP2 a FFP3), ďalej pomocou použiteľnosti a odolnosti voči zaneseniu.

  Testy výkonnosti zahŕňajú:

  • filtračný prienik a skúšku s rozšírenou expozíciou (zaťažením) – vyhodnocuje výkon filtrácie nového a použitého respirátora
  • dýchací odpor – vyhodnocuje jednoduchosť dýchania (nádychu a výdychu) cez respirátor
  • celkový prienik – vyhodnocuje prienik filtra, prienik ventilom (ak je k dispozícii) a tiež prienik medzi respirátorom a tvárou pracovníka pri použití skupinou rôznych osôb pri simulovaných pracovných cvičeniach
  • odolnosť voči zaneseniu – vyhodnocuje schopnosť respirátora naďalej účinne fungovať a zabezpečovať ochranu dýchacích ciest vo veľmi prašnom prostredí

  Produkty na viacnásobné použitie tiež prechádzajú cyklom čistenia (ktorý špecifikuje výrobca) a 24-hodinovým uložením, aby sa potvrdilo, že opakované použitie neovplyvňuje výkon výrobku. Testovanie odolnosti voči zaneseniu je povinnou požiadavkou pre opakovane použiteľné výrobky, ale v prípade jednorazového použitia je voliteľné (pre jednorazové výrobky). Plnú verziu normy EN 149: 2001 + A1: 2009 si môžete zakúpiť od vášho národného normalizačného orgánu.

  Vysvetlené značenie:
  R = opakovane použiteľné
  NR = jednorazové použitie (len na jednu zmenu)
  D = spĺňa požiadavky na odolnosť voči upchatiu


Jednorazové respirátory 3M

Pohodlné dýchanie čistého a bezpečného vzduchu je dôležité pre zdravie pracovníkov a morálku na pracovisku. S týmto na pamäti sme navrhli rad jednorazových 3M™ respirátorov, ktoré pomáhajú dosiahnuť väčší komfort, lepšie dýchanie a ochranu.

Sledujte nás
Značky uvedené vyššie sú ochranné známky spoločnosti 3M.
Zmeniť lokáciu
Slovensko - Slovensky