Oprava nárazníka alebo okrajov – plastové materiály

Oprava nárazníka alebo okrajov – plastové materiály

 • Ak máte problém získať náhradný diel alebo je poškodenie blatníka obmedzené, prasknutý blatník môžete jednoducho opraviť pomocou 3M Materiálov na opravu plastov.

  Oprava znamená neexistenciu doby čakania a nákladného nákupu náhradných dielov – namiesto toho si môžete účtovať svoj drahocenný pracovný čas a ušetriť peniaze pre seba a zákazníkov.

  3M Flexibilná záplata na plasty a 3M Flexibilné lepidlo na opravu plastov poskytujú rýchlu a spoľahlivú metódu obnovenia vzhľadu nárazníka „ako nového“.

Video s pokynmi – Oprava nárazníkaDetailný postup opravy plastových nárazníkov


 • Krok 1 – Zamedzenie rozšíreniu praskliny

  Krok 1 – Zamedzenie rozšíreniu praskliny

  Pomocou jemnej tkaniny očistite príslušnú časť (t. j. 3M™ Čistiaca handrička a vhodný odmasťovač.)

  V spodnej časti praskliny navŕtajte 4 – 6 mm dieru, aby ste uvoľnili napätie a zabránili rozširovaniu praskliny.

 • Krok 2 – Príprava

  Krok 2 – Zväčšenie povrchu lepenia

  Rozšírením praskliny pomocou 3M™ Roloc™ Kotúča P80 zväčšite povrch priľnavosti. V prípade praskliny, ktorá siaha po okraj panela, rozšírte koniec tak, aby ste vytvorili tvar písmena „V“ a pomocou ostrého noža odstráňte zvyšky plastu.
 • Krok 3 – Zväčšenie povrchu lepenia

  Krok 3 – Príprava

  Pomocou 3M™ Cubitron™ II Brúsneho kotúča 180+ pripravte oblasť okolo praskliny, aby ste sa vyhli prehriatiu a roztápaniu plastu. Uistite sa, že pripravíte prednú aj zadnú časť.

 • Krok 4 – Čistenie plochy

  Krok 4 – Čistenie plochy

  Pomocou 3M™ VHB™ Čističa povrchov alebo 3M™ Viacúčelového čistiaceho prostriedku na lepidlá 08984 aplikovaného pomocou 3M™ Profesionálnej čistiacej handričky 34567 očistite vnútornú aj vonkajšiu časť plochy.

 • Krok 5 – Aplikácia prostriedku na podporu priľnavosti

  Krok 5 – Aplikácia polyolefínového prostriedku na podporu priľnavosti na prednú časť

  Na prednú časť nárazníka okolo prasknutej časti aplikujte 3M™ Polyolefínový prostriedok na podporu priľnavosti 05917. Nechajte 10 minút schnúť. (20 minút pre verzie bez obsahu toluénu.)

 • Krok 6 – Aplikácia záplaty na opravu plastov

  Krok 6 – Aplikácia polyolefínového prostriedku na podporu priľnavosti na zadnú časť

  Na zadnú časť nárazníka okolo prasknutej časti aplikujte 3M™ Polyolefínový prostriedok na podporu priľnavosti 05917. Nechajte 10 minút schnúť. (20 minút pre verzie bez obsahu toluénu.)

 • Krok 7 – Aplikácia polyolefínového prostriedku na podporu priľnavosti

  Krok 7 – Oprava zadnej časti

  Pomocou aplikátora 08190 aplikujte 3M™ Materiál na opravu flexibilných častí 05901 na zadnú stranu praskliny a rozotrite ho. Na zvýšenie pevnosti odporúčame použiť v kombinácii s 3M™ Páskou na utesnenie prasklín PN03020. Umiestnite pásku na prasklinu, aplikujte na pásku materiál na opravu flexibilných častí a rozotrite.

 • Krok 8 – Aplikácia materiálu na opravu plastov

  Krok 8 – Oprava prednej časti

  Pomocou aplikátora 08190 aplikujte 3M™ Materiál na opravu flexibilných častí 05901 na prednú stranu praskliny a rozotrite ho. Nechajte 20 minút schnúť.

 • Krok 9 – Rozotretie materiálu na opravu plastov

  Krok 9 – Tvarovanie povrchu

  Pomocou 3M™ Cubitron™ II Brúsneho kotúča 180+ brúsením opracujte oblasť tak, aby bola pripravená na aplikáciu tmelu na plasty alebo priamo na aplikáciu podkladového náteru.

 • Krok 10 – Rezanie a tvarovanie

  Krok 10 – Aplikácia tmelu na plasty

  Na dokončenie opravy a prípravu povrchu na aplikáciu podkladového náteru odporúčame použiť tmel na plasty.
  Použite 3M™ Tmel na plasty PN51009 alebo na dosiahnutie dokonalého výkonu, výnimočného brúsenia a jemného hranovania použite 3M™ EZ Opravu flexibilných dielov pred brúsením.