Zobrazenie 3M Trifecta a zoznam vlastností a výhod našich štrukturálnych sekundových lepidiel vyplývajúcich z ich chemického zloženia

Sekundové lepidlá

Naniesť, pridržať a hotovo – je to také jednoduché.

OPÝTAJTE SA ODBORNÍKA ZO SPOLOČNOSTI 3M

Neuveriteľná pevnosť neuveriteľne rýchlo

  • Sekundové lepidlá sú kyanoakryláty a ako už názov napovedá, vytvrdzujú veľmi rýchlo. Sekundové lepidlá sú jednosložkové produkty, ktoré vytvrdzujú reakciou s vlhkosťou. Tieto reakcie prebiehajú tak rýchlo, že vyžadujú veľmi krátky čas fixácie, dosahujú manipulačnú pevnosť už v priebehu niekoľkých sekúnd.

    Sekundové lepidlá sú určené na procesy s vysokými požiadavkami na pevnosť v malej ploche spoja, v prípade tesných spojov a pri potrebe rýchleho vytvrdnutia. Rôzne formulácie umožňujú priľnúť na mnoho rôznych materiálov vrátane kovov, kože, papiera, elastomérov, špecifických plastov a niektorých plastov s nízkou povrchovou energiou (LSE).


  • Spoznajte dôležité vlastnosti sekundových lepidiel


Pevnosť

Sekundové lepidlá vytvárajú pevné spoje na malej ploche, napríklad pri lepení šperkov alebo elektroniky

Lepenie

Rôzne receptúry umožňujú sekundovým lepidlám,že sú vhodné na širokú škálu podkladov vrátane plastov, gumy a kovov

Efektivita procesov

Menej ako minúta stačí na dosiahnutie manipulačnej pevnosti, čo znamená, že sa diely môžu rýchlo presunúť do ďalšej fázy spracovania

Rázuvzdornosť

V závislosti od chemického zloženia štrukturálnych lepidiel sa vytvorené spoje vyznačujú pevnosťou alebo pružnosťou, vďaka čomu odolajú otrasom, vibráciám a rázom.

Znižovanie hmotnosti

Priľnavosť k mnohým materiálom a rozvádzanie pnutia do celej plochy spoja umožňuje konštruktérom používať tenšie a ľahšie materiály

Hluk, vibrácie a náročnosť použitia

Pevné spoje odolávajú vibráciám a znižujú riziko vytvárania nežiadúcich zvukov v dôsledku uvoľnených súčiastok

Estetika

Štrukturálne lepidlá umožňujú dosiahnuť lepší vzhľad výrobku vďaka neviditeľným spojom a hladkým spojovacím líniám

Zatekanie

Štrukturálne lepidlá vytvárajú ucelený spoj a tak zabraňujú prenikaniu tekutín, prachu a nečistôt

Inovácia v dizajne

Schopnosť štrukturálnych lepidiel spájať širokú škálu podkladov dáva slobodu pri navrhovaní vďaka možnosti používania tých najlepších dostupných materiálov

  • Fľaša so sekundovým lepidlom 3M
  • Spoločnosť 3M ponúka tradičné vysokoteplotné jednozložkové epoxidy a novšie formulácie, ktoré vytvrdzujú pri relatívne nižších teplotách. Preskúmajte ďalšie možnosti a nájdite to najlepšie pre svoj produkt a proces.


Spojte sa s nami
Sme tu pre vás.
Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.
Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia, prípadne chcete spolupracovať s technickým špecialistom spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.