Obrázok s pracovníkom, ktorý pripevňuje pásku VHB k rámu pred následným pripevnením k panelu

Spôsoby montáže pri lepení panelov k rámom a výstuh k panelom

Umožňujú trvalé nalepenie panelov k pevným rámom

OPÝTAJTE SA ODBORNÍKA ZO SPOLOČNOSTI 3M

Riešenia upevnenia panelov k rámom a výstuh k panelom 3M zaisťujúce dlho trvajúcu pevnosť

 • Spôsoby montáže panela na rám

  Spôsoby montáže panela na rám

  Spôsoby montáže pri lepení panelov k rámom sa využívajú na nalepovanie dekoratívnych nosných panelov na pevný rám, ktorý má nosnú funkciu. K bežným príkladom patria fasády budov, panely obytných prívesov, steny výťahov alebo reklamné boxy.​

 • Výstuha nalepená na panel

  Spôsoby montáže pri lepení výstuh na panel​

  Výstuhy sa lepia na panely, aby poskytli dodatočnú oporu a stabilitu. Zvyčajne sa s nimi môžeme stretnúť pri paneloch obytných prívesov, dopravných značiek alebo veľkých kovových plášťov. ​

 • Obrázok znázorňujúci namáhanie šmykom pôsobiace v prípade panelových rámov

  Namáhanie šmykom v prípade lepenia panelu na rám

  Pri vertikálnom lepení panelov na rám dochádza v dôsledku gravitačnej sily k namáhaniu šmykom, pretože na lepený spoj pôsobí vlastná hmotnosť panela. Môže dochádzať k miernemu odlepovaniu alebo odštiepeniu, ale sily spôsobujúce odlepovanie alebo odštiepenie možno zamedziť pomocou veľkej lineárnej dĺžky lepu, na ktorom bude dochádzať k rozloženiu zaťaženia.​​

 • Obrázok znázorňujúci stláčanie a pnutie v prípade výstuhy nalepenej na panel

  Stláčanie a pnutie pri lepení výstuh na panely

  Pri lepení výstuh na panely nie je často hmotnosť výstuhy tak veľká, aby prispievala k namáhaniu šmykom v dôsledku vlastnej hmotnosti. Namiesto toho je v prípadoch týchto spôsobov montáže výstuha často vystavená pnutiu a stláčaniu, pretože na panel pôsobí zaťaženie, napr. zaťaženie v dôsledku tlaku vetra v prípade predných častí dopravných značiek. Opäť sa môžu vyskytovať sily spôsobujúce páčenie a odlúpnutie, no vďaka veľkej lineárnej dĺžke a prevedeniu v tvare kanála zakončeného klobúčikom bude dochádzať k rozloženiu tohto zaťaženia.​​​


Kategórie produktov

 • Osvedčenou alternatívou skrutiek, nitov, zvarov a ďalších mechanických upínacích prvkov sú lepiace pásky s vysokou pevnosťou. Páska 3M™ VHB™ ponúka okamžité priľnutie, vysokú konečnú pevnosť a súčasne aj utesnenie. Viskoelasticita pásky 3M™ VHB™ umožňuje relatívny pohyb jednotlivých dielov pri tepelnej rozťažnosti/kontrakcii. Najviac sa hodí na lepenie plochých povrchov s konzistentnou hrúbkou lepeného spoja.

 • Akrylátové, epoxidové a polyuretánové konštrukčné lepidlá dosiahnu pri prekrytí väčšiu pevnosť v šmyku než 6,8 MPa (1000 psi). Najviac sa hodia na tenšie lepené spoje, nepravidelné tvary a profilované povrchy, kde sa vyžaduje vysoká zaťažiteľnosť. Poskytuje najvyššiu zaťažiteľnosť a odolnosť voči vplyvom prostredia.

 • Akrylátové, polyuretánové, nitrilové a hybridné lepidlá predstavujú technológiu jednozložkových lepidiel s vynikajúcimi tesniacimi vlastnosťami. Tieto produkty umožňujú vypĺňanie väčších a nepravidelných medzier vrátane drsných podkladov. Veľmi pružné prípravky umožňujú relatívny pohyb jednotlivých dielov pri tepelnej rozťažnosti/kontrakcii.

 • Opakovane zatvárateľné spojovacie prvky 3M™ Dual Lock™ na pevné, no napriek tomu odoberateľné upevňovacie riešenie. Tieto produkty sú ideálne na zabezpečenie prístupu pre údržbu alebo výmenu panelov. Zvyčajne využívajú aj pásku 3M™ VHB™ alebo inú lepiacu technológiu 3M.


Faktory ovplyvňujúce riešenia upevnenia panelov k rámom a výstuh k panelom 3M zaisťujúce dlho trvajúcu pevnosť

Pri použití na upevňovanie panelov sa bežne používajú všetky nižšie uvedené technológie 3M. Nasledujúci zoznam slúži na relatívne porovnanie výkonnosti produktov.

 • + = Dobré ++ = Lepšie +++ = Najlepšie

Spojte sa s nami

Sme tu pre vás.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia. Kontaktujte nášho technického špecialistu spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.

Potrebujete pomoc pri hľadaní správneho produktu pre svoj projekt? Obráťte sa na nás, ak potrebujete radu týkajúcu sa produktov, technických parametrov alebo použitia. Kontaktujte nášho technického špecialistu spoločnosti 3M, alebo nám zavolajte na číslo +421 2/491 052 11.