Tipy na štúdium, ktoré vám pomôžu uspieť

Absolvujte skúšku pomocou niekoľkých tipov na prípravu od značky Post-it®.

Keď vás život skúša. Post-it® bločky vám môžu pomôcť zvládnuť skúšku pomocou pestrých farieb. Postupujte jednoducho podľa týchto tipov a študujte bez stresu


 • Niekedy sa zdá, že sa v živote deje tisíc vecí, pričom príprava na skúšku je iba jednou z nich. Niečo také tiež zvyčajne končí na spodku hromady vecí, ktoré treba urobiť. Majte prehľad o svojom štúdiu a použite na to značku Post-it®. Zapíšte si veci, nalepte ich a uspejte.

  Tipy na štúdium, ktoré vám pomôžu uspieť - Používajte kartičky

 • 1. Štúdium pomocou metódy Kanban

  Nástenka Kanban je skvelý spôsob, ako organizovať úlohy, spravovať zadania a zaznamenávať pokroky, zatiaľ čo aplikácia Post-it® pomáha udržiavať tempo učenia tým, že umožňuje zdieľanie na rôznych platformách.

  Tu je postup: na začiatok budete potrebovať hladký povrch, napríklad stenu, rôzne Post-it® silne lepiace bločky a zoznam zadaní/úloh, ktoré musíte dokončiť. Potom vytvorte stĺpce rovnomerným rozmiestnením väčších Post-it® silne lepiacich bločkov rovnakej farby do hornej časti nástenky Kanban a označte ich Urobiť, V procese a Hotovo. Ďalej do stĺpca Urobiť pridajte rôzne farebné poznámky pre zadania a úlohy.

  Postupným riešením úloh presúvajte poznámkové lístky do ďalšieho stĺpca, až kým nedokončíte všetky úlohy. Post-it® silne lepiace bločky môžete zaznamenávať aj do aplikácie Post-it®, kde ich môžete sledovať na digitálnej nástenke Kanban. Aplikácia Post-it® vám umožňuje prezerať si ich kdekoľvek a zdieľať ich s kýmkoľvek chcete. Jednoducho exportujte do aplikácií PowerPoint®, Dropbox, Trello® a zdieľajte.

  Štúdium pomocou metódy Kanban

 • 2. Používajte kartičky

  Ak si potrebujete zapamätať veľa informácií, ideálnou pomocou sú kartičky. Ak si chcete vytvoriť kartičku, napíšte alebo nakreslite si vec, na ktorú sa chcete spýtať, na Post-it® silne lepiace bločky, 76 mm x 76 mm. Potom napíšte odpoveď na iný bloček. Ak napríklad pracujete na španielskej slovnej zásobe, nakreslite na jeden poznámkový lístok obrázok ryby a na druhý napíšte „el pescado“. Nalepte obrázok ryby na vrch prekladu na nejaký povrch (napríklad na písací stôl), potom ho zdvihnite a znova skontrolujte, či poznáte odpoveď. A pretože sú poznámkové lístky veľmi lepivé, môžete ich presúvať a vziať si ich so sebou na štúdium na cestách.

  Tipy na štúdium, ktoré vám pomôžu uspieť - Trénujte si pamäť pomocou pripomienok na neobvyklých miestach

 • 3. Trénujte si pamäť pomocou pripomienok na neobvyklých miestach

  Ak ste neustále v pohybe, dajte si pripomienky na miesta, ktoré by vám bežne nenapadli. Kľúčové myšlienky tak budú stále s vami. Stačí, keď si napíšete poznámku alebo nakreslíte diagram na Post-it® silne lepiace bločky 76 mm x 76 mm a potom ho umiestnite niekam, kde by ste to bežne nečakali. Vyskúšajte umiestnenia mimo miesta, kde obvykle pracujete, napríklad dvere chladničky alebo kúpeľňové zrkadlo. Vyberte si žiarivé farby, ktoré upútajú vašu pozornosť. Keďže sú Post-it® silne lepiace bločky veľmi lepivé, môžete ich presúvať na úplne nové miesta, aby ste si mohli pamäť znova a znova trénovať.

 • 4. Šetrite čas označením toho, čo je najdôležitejšie

  Pokiaľ ide o vaše učebnice a zošity, je dôležité, aby ste čo najrýchlejšie našli stránku, ktorú potrebujete. Vytváraním sekcií, označovaním kľúčových myšlienok a vytváraním poznámok môžete mať prehľad vo všetkom, čo potrebujete vedieť. Aby ste si zachovali dobrú organizáciu, označte si dôležité časti v zošite pomocou záložiek Post-it®. Okamžite sa tak budete môcť dostať k želanej časti. Pokiaľ ide o učebnice, použite papierové záložky Post-it® a vytvorte si poznámky, ktoré nájdete ľahko a bez písania na strany učebnice. Farby upútajú vašu pozornosť a vy na konci roka nebudete musieť v učebnici hľadať a gumovať, čo ste si do nej napísali. V prípade akýchkoľvek študijných materiálov, či už sú to zošity, učebnice alebo zadania, si označte kľúčové nápady, slová zo slovníka alebo diagramy pomocou Post-it® záložiek, ktoré vám pomôžu bleskovo nájsť akékoľvek informácie.

  Tipy na štúdium, ktoré vám pomôžu uspieť - Nájdite spôsob, ako si urobiť prestávku

 • 5. Nájdite spôsob, ako si urobiť prestávku

  Nemôžete stále iba študovať. Naplánujte si niekoľko prestávok pre chvíle, keď už budete mať skutočne plnú hlavu všetkého. Vyrobte si podložku „Mám dosť“ z Post-it® silne lepiacich bločkov 76 mm x 76 mm. Stačí chytiť podložku a zapísať si všetko, na čo si spomeniete, na čo si musíte urobiť malú prestávku v štúdiu – jeden nápad na jeden poznámkový lístok. Potom, keď budete mať dosť štúdia, odtrhnite si horný poznámkový lístok a urobte to, čo ste si naň poznamenali. Na Post-it® silne lepiacich bločkoch budú všetky vaše nápady čakať na chvíľu, keď ich budete potrebovať najviac. Môžete ich lepiť a prelepiť vždy, keď ich práve potrebujete.

  Život môže byť dosť intenzívny, keď máte pred sebou skúšku a k tomu ďalšie úlohy a… život, ktorý musíte žiť. Pokiaľ však ide o štúdium, jeho absolvovanie nie je dôležité len pre budúcnosť, ale tiež vám dodáva energiu. Pretože keď máte prehľad vo svojom odbore, nič vás už nezastaví.

 • 6. Vyhľadávajte správnym spôsobom

  Vedieť vyhľadávať správnym spôsobom je neoddeliteľnou súčasťou úspechu.
  Keď si zapíšete fakty na Post-it® silne lepiace bločky, vaša pamäť sa pri skúšaní spustí. Táto ľahká vzdelávacia aktivita je skvelým nástrojom, ktorý vám pomôže pripraviť sa pred každou skúškou.

  Vyberte tému, ktorú chcete preskúmať, a zapíšte si 5 až 10 kľúčových slov a faktov, ktoré ste sa naučili, na samostatné Post-it® silne lepiace bločky. Usporiadajte nové fakty na stenu a po lekcii si získané poznatky zaznamenajte do aplikácie Post-it®. V aplikácii ich usporiadajte do skupín zodpovedajúcich ich príslušným témam. Nakoniec vykonajte export z aplikácie Post-it® do formátu ako PowerPoint®, Excel alebo PDF. Môžete to použiť ako sprievodcu štúdiom.

  Vyhľadávajte správnym spôsobom


Sledovať Post-it® Brand
Post-It Brand je ochranná známka spoločnosti 3M.
Zmeniť lokáciu
Slovensko - Slovensky